Zaklínač Wiki
Advertisement
Zoltan.jpg

trpasličí žoldnéř, dobro koná v případě, že něj něco má i on. Vlastní mluvícího papouška Feldmaršála Dudu majícího omezenou slovní zásobou, znalou výhradně vulgarismy.

Po dobu války s Nilfgaardem zkřížil cesty s Geraltem a jeho družinou putující na Jih. Při loučení věnoval Geraltovi svůj legendární meč Sihill.

Bojoval v bitvě u Brenny, později se rozhodl usadit a oženit se.

Kniha[]

Křest ohněm[]

Zoltan a jeho skupina trpaslíků, gnóma a utečenců potkává při svém ústupu Geralta a jeho družinu putující na jih. Přes všechnu nedůvěru nakonec spojí své síly. Geralta zná díky Marigoldovým baladám, a proto ví, co si může dovolit.

V průběhu cesty se sbližuje s Geraltem a jeho přáteli, mimo jiné zasvětí Geralta do karetní hry Gwint.

Při své cestě narazí na vesnici, na níž se podepsal mor. Nejprve má z moru obavy, ovšem nakonec se rozhodne pomoci Geraltovi v souboji proti padouchům.

Při hledání noclehu poznávají upíra Regise, se kterým stráví nezapomenutelnou noc.

Při útoku na utečenecký tábor se Zoltan v panice oddělí od Geralta.

O pár dní později se opět potkávají, ale jejich cesty se bohužel rozcházejí. Na rozloučenou Zoltan Geraltovi daruje svůj legendární meč Sihill. Také se mu přizná, jak je to ve skutečnosti s jeho dobrotou a že je zkrátka pouhý žoldnéř.

Hry[]

Zaklínač[]

Jedna z hlavních postav. Kvůli ztrátě paměti si Geralt na Zoltana nevzpomíná, a tak se spolu svým způsobem znova poznávají.

Ve hře je k vidění v druhé kapitole, kde jej chtějí ztlouct rasisté. Geralta pozná na první pohled. V případě, že mu Geralt pomůže je k vidění i ve Wyzimě. Svůj volný čas tráví v hospodě u Chlupatého Medvěda nebo u Vivaldiho.

People Zoltan full-0.png

Při oslavě se Shani má Geralt možnost Zoltana pozvat.

Úkoly[]

Zápisy do Deníku[]

Trpaslík se jmenuje Zoltan Chivay. Tvrdí, že byl před lety svědkem mé smrti v Rivii. Zoltan na mě působí jako rozumný a pragmatický trpaslík, který se dívá na svět s rezervou a vše ironicky komentuje. Jeho i další nelidi trápí rasistická atmosféra v Temerii.

Pomohl jsem trpaslíkovi, kterého pronásledovali rasisti. On ve mně poznal přítele z dávných let.

Před krčmou v podhradí napadla skupina rasistů trpaslíka, ale já jsem nijak nezasáhl . Pak se ukázalo, že trpaslík byl dříve mým přítelem.

Zoltanovi se nějak podařilo dostat do klášterní Wyzimy. Trpaslík měl z našeho opětovného setkání velkou radost.

Znovu jsem se setkal se Zoltanem. Tentokrát na kopci, kde došlo k válce mezi nelidmi a Řádem.

Zoltan zorganizoval útěk nelidí z ghetta. Pomohl jsem jim a skupině se podařilo uniknout. Rozloučil jsem se se Zoltanem. Mám pocit, že ho nějakou dobu neuvidím.

Zaklínač II: Vrahové králů[]

Tw2 journal Zoltan.png

V druhém díle se Zoltan poprvé objevuje ve Flotsamu. Geralt přichází právě vhod. Zoltan spolu s Marigoldem mají viset na šibenici. Jakmile jej Geralt osvobodí, dozvídá se, že se Zoltan snaží usadit.

V druhém aktu se Zoltan vydává do Vergenu za svými starými přáteli Yarpen Zigrinem a Sheldonem Skaggsem.

Zaklínač III: Divoký hon[]

Zoltan3TW.png

Objevuje se taktéž v třetím díle, konkrétně ve městě Novigrad. Přebývá v Marigoldově hospodě, kde se živí jako vyhazovač.

Pomohl Geraltovi při záchraně Marigolda. Později se přidal i k obraně Kaer Morhen.

Advertisement