Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Soubor:Zerrikania emblem.svg

Zerrikanie je záhadnou zemí nacházející se v jihovýchodní části kontinentu.

Popis[]

Severní království má jen velmi málo co dočinění s touto oblastí. O Zerrikánii se toho ví nemnoho: klima je teplé, po zemi se

potulují exotická zvířata a obyvatelé ucívají draky. Zerrikánie je známá pro své tetované ženy-bojovnice, které jsou zkušené v boji se šavlemi.

SPOLEČNOST a KULTURA[]

Lidé[]

Jsou seskupeny do stepních klanů vedených ženami. Z těchto klanů také přicházejí notoricky známí bojovníci - tetované ženy, které vynikají v použití šavlí a lukostřelby. Marigold jednou řekl, že jejich lukostřelci jsou natolik zruční ve střelbě, že odřízli prsa poblíž střelecké paže, takže nezasahují do jejich míření. Milva ho rychle ujistila, že je to pravděpodobně mýtus, protože její ňadra ji neobtěžují, protože „strháváte tětivu k uchu a ne k prsu“. Nejen, že jsou zkušení v používání šavlí a luků, ale umí je také vyrábět. Je také běžnou praxí, že zerrikanští válečníci zdarma tetují svá těla nebo alespoň jejich části.

Ženy se aktivně podílejí na životě v zemi, stávají se vládci, kněžkami a učitelkami. Jejich muži pracují na polích, těží suroviny v dolech, zabývají se sady a zahradami a chovají potomky. Je to povinné, ani nejsou zotročeni; tento řád se jim jeví jako dobrý a zřejmý. Neexistují zerrikánští mužští lovci nebo vládci a jen zřídka se o válčení zajímají. To byl řád věcí po dlouhou dobu. Všichni Zerrikánci mají v zásadě stejná práva jako všechna města.

Lidé Zerrikánie se někdy nazývají „Svobodnými válečníky“.

Náboženství[]

O Zerrikáncích je známo, že uctívají draky a dělají oběti před obrazy uvedených tvorů. Náboženství je založeno na legendě zlatého draka Zerrikantermenta a na tom, jak vytvořil ochrannou bariéru kolem Zerrikánie spálením lesů v okolí, a tím je proměnil v pouště a pustiny.

Věří, že mimo draky nebyl žádný jiný bůh, že jsou stvořiteli a vládci světa. Kněžky mají na starosti uctívání. Prozkoumají veškeré náboženské znalosti, plynule píší a používají nebeský dar, což znamená, že používají magii čerpanou z draků, kteří jsou jedinými tvory kromě koček, o nichž je známo, že absorbují magickou energii.

Poznámka[]

Zerrikania

Jediné postavy objevující se v knihách o zaklínači Geraltovi od Andrzeje Sapkowského jsou Tea a Vea z povídky Hranice možností (ve sbírce povídek Meč osudu). Mimo to, je v knihách jen velmi málo zmínek o Zerrikánii. Asi proto že samotní lidé o ní toho moc nevědí.

Důležití Zerrikánci[]

Zerrikánské bojovnice ze seriálu Zaklínač.

Hranica možností

Zaklínač

Advertisement