Zaklínač Wiki
Advertisement
ÚSTŘEDNÍ POSTAVA
Tw3 Geralt of Rivia newest render.png
Geralt z Rivie, také zvaný Gwynnbleid (Bílý Vlk - jméno ve Starší Mluvě, které daly Geraltovi Dryády) nebo také Vatt'ghern (mezi elfy) je bělovlasý zaklínač, vědmák, z knižní série spisovatele Andrzeje Sapkowského a hlavní hrdina počítačové hry Zaklínač, Zaklínač 2: Vrahové králů a Zaklínač 3: Divoký hon. Je znám též pod přezdívkou Řezník z Blavikenu.

Navzdory svému přídomku Geralt ve skutečnosti nepochází z Rivie a nejspíše ani z blízkého okolí. Mladé zaklínače však Mistr šermu Vesemir vedl k tomu, aby si vybrali nějaké příjmení, protože jejich jméno tím nabyde na důvěryhodnosti. Geralt si nejprve vybral jméno Geralt Roger Eric du Haute-Bellegarde, ale Vesemir mu ho zamítl s tím, že je hloupé a zní domýšlivě.

Pro více informací klikněte zde.
HS Zaklínač 1.svg

HS Bestiář.pngHS Postavy.pngHS Úkoly.png

HS Zaklínač 2.svg

HS Bestiář 2.pngHS Postavy 2.pngHS Úkoly 2.png

HS Zaklínač 3.svg
HS Bestiář 3.pngHS Postavy 3.pngHS Úkoly 3.png

Saga.svg

Posledni prani.gifZaklinac 2.jpgZaklinac-3-krev-elfu.jpgZaklinac-4-cas-opovrzeni.jpgZaklinac-5-krest-ohnem.jpgZaklinac-6-vez vlastovky.jpgZaklinac-7-pani-jazera.jpgBourkova sezona.jpg
Přidej se.png

BuchmesseFfm2005 Sapkowski.jpg.jpg
Andrzej Sapkowski
Andrzej Sapkowski [andžej sapkovski] (*21. června 1948) je považován za jednoho z nejlepších autorů slovanské fantasy. Je velice populární nejen v rodném Polsku, ale také v České republice, Slovensku, Rusku, Německu, v Portugalsku, Francii, Švýcarsku a obrovskou popularitu si vydobyl ve Španělsku.
Pro více informací klikněte zde.
INFORMACE
  • Každá užitečná editace zvyšuje kvalitu této Wiki, tak se i vy pochlubte svými znalostmi!
  • Zapotřebí jsou především překlady anglických textů převzatých z The Witcher Wiki a samozřejmě rozšíření, úprava a revize stávajících článků.
  • Další informace najdete na The Witcher Wiki, k užitku může být i polská Wiedzmin Wiki.
  • V případě dotazů se obraťte na naše adminy.


Chceš slyšet říkánku? Lambert, Lambert, to je ale ko*kot.
Geralt k Lambertovi

DOPORUČENO

20180126115411 latest?cb=20180315015415

latest?cb=20170619163921


Advertisement