FANDOM


m (Robot: přidání ar, pt-br, sv, zh; změna en, es, ru)
 
Řádka 17: Řádka 17:
   
 
== Popis ==
 
== Popis ==
Hlavním hrdinou této (zatím pouze PC) hry je [[zaklínači|zaklínač]] [[Geralt z Rivie]], legendární postava z knih [[Andrzej Sapkowski|Andrzeje Sapkowského]].
+
Hlavním hrdinou této hry je [[zaklínači|zaklínač]] [[Geralt z Rivie]], legendární postava z knih [[Andrzej Sapkowski|Andrzeje Sapkowského]].
 
Vývojářům hry se zde povedlo velmi dobře převést jedinečnou atmosféru knih na obrazovky hráčů a zároveň se jim podařilo vytvořit titul, za jaký se především fanoušci RPG "modlili" již opravdu mnoho let.
 
Vývojářům hry se zde povedlo velmi dobře převést jedinečnou atmosféru knih na obrazovky hráčů a zároveň se jim podařilo vytvořit titul, za jaký se především fanoušci RPG "modlili" již opravdu mnoho let.
   

Aktuální verze z 14. 12. 2019, 14:59

Zaklínač (polsky Wiedźmin) – počítačová hra vyvinutá polským studiem CD Projekt RED a publikovaná polským vydavatelem CD Projekt (např. v ČR nebo Polsku) nebo společností ATARI (západní Evropa, USA).

Popis Editovat

Hlavním hrdinou této hry je zaklínač Geralt z Rivie, legendární postava z knih Andrzeje Sapkowského. Vývojářům hry se zde povedlo velmi dobře převést jedinečnou atmosféru knih na obrazovky hráčů a zároveň se jim podařilo vytvořit titul, za jaký se především fanoušci RPG "modlili" již opravdu mnoho let.

Zvláštnost a vyjímečnost tohoto titulu podtrhuje také to, že jde proti všem trendům poslední doby a nesnaží se zapůsobit na hráče pouze všudypřítomnou reklamou, ale chce zaujmout čistou kvalitou a nasloucháním přání samotných hráčů (a nikoli pouze po jistém zisku toužících akcionářů vydavatele). Zaklínač nabízí svobodu volby v rámci fantasy románového příběhu, kombinuje v rozumné míře taktickou, graficky strhující akci v poměru 50/50 s chytrým dialogem a strhujícím příběhem. A navíc nabízí nejlepší herní atmosféru od doby Planescape: Torment, skvělou hudbu a grafiku lepší např. než mnohými proklínaný Oblivion.

Reálnost celého prostředí, celé hry, problémů, které Geralt a jeho svět řeší, i dialogů, které postavy vedou - to vše je největší přednost této hry. Je to s ní jako s dobrým filmem: všichni sice víme, že je to jenom "jako" ale stejně se nechaváme strhnout dějem a na chvíli věříme, že to "JE" doopravdy.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.