FANDOM


Yarpoš

Yarpen Zigrin – Trpaslík, žoldnéř a vůdce malé skupiny trpaslíků, kteří si říkají "ogaři". Jeho slovník obsahuje spoustu vulgarismů, avšak jeho výlevy mnohdy skrývají hlubokou myšlenku. Věčně je pozitivně naladěný a jeho společnost nezná nudu.

Od dob, kdy potkal při své výpravě Geralta z Rivie, je mu dobrým přítelem. Podobné sympatie měl k mladé Ciri, kterou poznal při druhém setkání s Geraltem, když doprovázel kaedwenskou karavanu. Jeho vztah k Ciri funguje jako vztah Strýce k neteři. Ciri si z jeho vyjadřovacích gest a úšklebků mnohé převzala.

Kniha Editovat

Hranice možností Editovat

Yarpen Zigrin se na výpravě za drakem seznamuje s Geraltem z Rivie, jeho společníkem Marigoldem a jeho láskou Yennefer.

Krev elfů Editovat

Yarpen Zigrin doprovází kaedwenskou karavanu se svou skupinou ogarů. Náhle narazí na starého přítele Geralta z Rivie ve společnosti nemocné čarodějky Triss Ranuncul a mladé Ciri. Po veškerém naléhání na velitele karavany se Geralt ke skupině přidává.

Yarpen v průběhu cesty s Geraltem vzpomíná na staré časy, načež navazují politikou, což vyústí v lehkou rozepři. Mimo jiné se seznamuje s Ciri. Všímá si její sebejistoty a odvahy. Vzájemně si porozumí natolik, že při jejich rozhovorech padne i téma minulosti. Yarpenovo chování má znatelný vliv na Ciri a její vyjadřování.

Paní jezera Editovat

...

Herní trilogie Editovat

Zaklínač II: Vrahové králů Editovat

Stažený soubor-0

Když Geralt přichází do Vergenu, hledá vhodného soupeře v páce. Jedním z nalezených oponentů je jeho starý přítel Yarpen Zigrin. Po své porážce Geralta informuje o Vergenském šampionu v páce. V případě Geraltova úspěchu jej náležitě odmění ohnivou runou.

Zaklínač III: Divoký hon Editovat

V této hře je Yarpen Zigrin pouze v podobě herní karty. Jeho karta se silou 2 patří do balíčku Severních království a nenabízí žádné speciální schopnosti.

Karetní hra Gwent Editovat

Yarpen Zigrin8

Schopnost karty: Yarpen Zigrin může na bojišti zůstat až do dalšího kola.

Americký seriál Editovat

Yarpen seriál

1. série Editovat

Yarpen Zigrin prvně potkává Geralta z Rivie, jeho společníka Marigolda a jeho lásku Yennefer na výpravě za drakem. V průběhu výpravy projevuje ke Geraltovi určité sympatie. Po cestě do jeskyně, kde byl drak spatřen ,je spolu se svou družinou ogarů omámen pomocí kouzla, což jej diskvalifikuje ze souboje, který se v jeskyni odehrává. Ve chvíli kdy omámení ztrácí účinek je již pozdě. Nicméně jeho družina neodchází vyloženě s prázdnou.


Galerie Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.