FANDOM


Životopis Netflix

Následující článek potřebuje ještě hodně práce, aby byl kompletní! Stejně tak mnoho dalších článku.

Pokud víte něco o tomto článku či o nějakém jiném více než je již napsáno, neváhejte a editujte. Nevíte jak správně editovat příspěvky a potřebujete poradit? Navštivte detailně zpracovaný manuál, který vás provede základy.Vilgefortz - je mladý, schopným čarodějem a členem Bratrstva čarodějů. V seriálu Vilgefortze hraje Mahesh Jadu.


PříběhEditovat

Před pádemEditovat

Vilgefortz sleduje čarodějku Yennefer až do Nazairu, kam přijela navštívit čaroděje Istredda. Zpovzdálí sleduje jejich rozhovor a když zůstane čarodějka u stolu sama kontaktuje ji. V průběhu rozhovoru jí požádá jménem Tissaii de Vries o pomoc a návrat na Arethusu, rovněž jí připomene, že ani ona ani on nemají na území expedice co dělat a měli by co nejrychleji zmizet. 

Poté co se vrátí na Arethusu se setkává s Vanielle z Brugge, která příchozí Yennefer oznámí, že byla obsazena a zmasakrována Cintra Nilfgaardským vojskem. Yennefer však osud Cintry nezajímá, hledá rektoru de Vries. Rektorka o Yennefeřině příchodu neví, protože Vilgefortz lhal ve snaze Yennefer přesvědčit, aby jim pomohla zastavit postup Nilfgaardského vojska. 

Stejně jako většina ostatních politikou zabývajících se mágů se zúčasnil konkláve, kterou vedla trojice Artorius Vigo, Stregobor a Tissaia de Vries. Zatímco dvojice čarodějů Vigo a Stregobor nechtěli jít do války do s Nilfgaardem obzvláště ne kvůli Cintře, která poradce z řad čarodějů a čarodějek odmítala celá desetiletí, Tissaia de Vries a Vilgefortz byli opačného názoru. Vilgefortz se obával ohrožení i zbylých království, neboť mu bylo jasné, že chce Nilfgaard obsadit celý kontinent. Společně se Sabrinou souhlasí s Tissaiou, která chtěla přesvědčit krále ostatních Severních království, aby vyslali své vojska a střetli se s armádou Nilfgaardu.

Fringilla Vigo, která přijede na konkláve popře jakákoliv tvrzení, že by se Nilfgaard pokoušel obsadit celý kontinent. Čarodějové vyvolají hlasování, které skončí rozhodnutím nechat Cintru napospas a do války se nezapojovat. I přesto se však s tímto výsledkem někteří čarodějové a čarodějky nesmíří.Objevuje se
Editovat

I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII.
- - - - - - X X
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.