m
m (Přidán infobox.)
(Není zobrazeno 9 mezilehlých verzí od 2 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
  +
{{Podoba
[[Image:People Vesemir.png|Vesemir|200px|right]]
 
  +
|jméno = Vesemir
  +
|obrázek = Vesemir_01.png
  +
|profese = Zaklínač ze školy Vlka
  +
|partner = [[Mignole]] (milenka)
  +
|výskyt = *[[Sága o Zaklínači]]
  +
*[[Zaklínač (PC hra)|Zaklínač]]
  +
*[[Zaklínač 3: Divoký hon]]
  +
}}
  +
<div style="text-align:justify">
  +
'''Vesemir''' nejstarší [[zaklínači|zaklínač]] ze Školy vlka a možná nejstarší zaklínač vůbec. Jako jeden z mála a nejstarší z těch, kteří přežili útok lůzy na hrad, se stal po tomto útoku velmistrem Školy. Předtím býval učitelem šermu.
   
  +
Vychoval poslední generaci několika málo zaklínačů, a byl pro ně něco jako otec. Pro [[Ciri]] jako dědeček.  Lpěl na starých tradicích a vyžadoval to i po ostatních. I přes své stáří ještě občas chodil mimo hrad na "stezku". Přestože již Škola nefungovala tak jako dřív, nebránil se brát do hradu nové obyvatele, tak jako v případě žáka [[Leo|Lea]] nebo Ciri.  Také připustil přítomnost zaklínače z jiné Školy, tak jako v případě [[Coen]]a, který zde trávil zimu v době, kdy sem přijela Ciri.
   
  +
=='''Zaklínač'''==
  +
Ve hře''' '''[[Zaklínač (PC hra)|Zaklínač]] se objevuje pouze v prologu, kde sehraje klíčovou roli během obrany domova [[Kaer Morhen]]. Později se podobně jako ostatní zaklínači ze školy Vlka vydává pátrat po útočnících, kteří mají útok na svědomí. 
  +
=== '''Související úkoly:''' ===
  +
:* [[Elixír pro Triss]]
  +
:* [[Obrana Kaer Morhen]]
  +
=='''Galerie'''==
   
  +
<gallery spacing="small" columns="dynamic" position="center" orientation="none" widths="199" bordercolor="#000000" captionposition="below">
Starý [[zaklínači|zaklínač]], jeden z posledních, kteří přežili pogrom na zaklínače spojený s téměř úplným vyhlazením členů tohoto bratrstva. Vychoval poslední generaci několika mála zaklínačů, po většinu času se zdržuje na [[Kaer Morhen]] a je zřejmě jediným zaklínačem, který tam pravidelně přebývá. V PC hře [[The Witcher|Zaklínač]] je důležitou postavou v prologu.
 
  +
People Vesemir.png
 
  +
</gallery>
[[Category:Postavy]]
 
  +
[[ar:فيسيمير]]
[[Category:Postavy z knih]]
 
 
 
[[de:Vesemir]]
 
[[de:Vesemir]]
 
[[en:Vesemir]]
 
[[en:Vesemir]]
Řádek 15: Řádek 31:
 
[[it:Vesemir]]
 
[[it:Vesemir]]
 
[[lt:Vesemiras]]
 
[[lt:Vesemiras]]
  +
[[nl:Vesemir]]
 
[[pl:Vesemir]]
 
[[pl:Vesemir]]
  +
[[pt-br:Vesemir]]
 
[[ru:Весемир]]
 
[[ru:Весемир]]
  +
[[tr:Vesemir]]
  +
[[uk:Весемір]]
  +
[[vi:Vesemir]]
  +
[[zh:維瑟米爾]]</div>
  +
[[Kategorie:Stubs]]
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]
 
[[Kategorie:Postavy (ve hře)]]
  +
[[Kategorie:Prolog]]
  +
[[Kategorie:Postavy v ceně neutrality]]
  +
[[Kategorie:Zaklínač 3: Divoký hon - Postavy]]

Verze z 8. 12. 2019, 11:49

Vesemir nejstarší zaklínač ze Školy vlka a možná nejstarší zaklínač vůbec. Jako jeden z mála a nejstarší z těch, kteří přežili útok lůzy na hrad, se stal po tomto útoku velmistrem Školy. Předtím býval učitelem šermu.

Vychoval poslední generaci několika málo zaklínačů, a byl pro ně něco jako otec. Pro Ciri jako dědeček.  Lpěl na starých tradicích a vyžadoval to i po ostatních. I přes své stáří ještě občas chodil mimo hrad na "stezku". Přestože již Škola nefungovala tak jako dřív, nebránil se brát do hradu nové obyvatele, tak jako v případě žáka Lea nebo Ciri.  Také připustil přítomnost zaklínače z jiné Školy, tak jako v případě Coena, který zde trávil zimu v době, kdy sem přijela Ciri.

Zaklínač

Ve hře Zaklínač se objevuje pouze v prologu, kde sehraje klíčovou roli během obrany domova Kaer Morhen. Později se podobně jako ostatní zaklínači ze školy Vlka vydává pátrat po útočnících, kteří mají útok na svědomí. 

Související úkoly:

Galerie

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.