FANDOM


Vernon Roche je velitel Modrých pruhůspeciálních jednotek Temerské armády. Je pravou rukou krále Foltesta, který ho také vysílá na speciální mise a důležitá poslání na kterých by jiní nemuseli uspět. Dále se jedná o lovce nelidí, který již dlouho dobu pracuje na dopadení skupiny Veverek mordující lidi v okolí Flotsamu a jejich vůdce Iorvetha.

Poprvé se s ním setkáváme v prologu hry Zaklínač 2: Vrahové králů, když se společně se zaklínačem GeraltemTriss a jednotkami krále Foltesta spolupracuje na dobytí hradu La Valette.

Život

Rocheho matka pracovala jako pouliční prostitutka, protože jeho otec od ní utekl ještě před Vernonovým narozením. Nikdy neměl kvůli "povolání" své matky příliš přátel a ostatní ho nejčastěji nazývali přezdívkou "zkur*ysyn".

Roche se díky svým schopnostem zavděčil králi Foltestovi, který z něj udělal vojáka svých Modrých pruhů, tajných jednotek sloužících přímo pod samotným králem, kde sloužil již čtyři roky a později se stal jejich velitelem. Za svou oddanost a schopnost byl dvakrát vyznamenán Řádem Statečnosti. 

Je zodpovědný za zabití mnoha elfů, mezi nimi i žen a dětí. Byl také vůdcem Mahakamského masakru. Později se díky svým schopnostem a věrnosti stal královou pravou rukou a získal moc i vliv ve Wyzimě.

Zaklínač 2: Vrahové králů

Prolog

Vernon Roche je pověřen vyslechnutím zaklínače Geralta, který je podezírán z vraždy krále Foltesta a má být následujícího dne za svůj zločin popraven. Velitelův výslech mapuje celý Zaklínačův den, který se týká převážně útoku na hrad La Valette, kterého se účastnil i velitel a přispěl svými schopnostmi. Postupně během výslechu rozkrývá spoustu nejasností panujících kolem vraždy jeho milovaného krále. Nakonec uvěří v Geraltovu nevinu a rozhodne se mu pomoci uprchnout s tím, že mu pomůže nalézt pravého vraha Temerského krále. 
Vernon roche
Nechá Zaklínači klíče od pout a poté přikáže stráži, aby jej odvedla zpět do cely. Mezitím nechává Velitel připravit loď, své muže a vyčkává na příchod Zaklínače v přístavu. Jakmile se tak stane vyplují spolu s ostatními do obchodní stanice jménem Flotsam. 

Související úkoly:

Kapitola I.

Příchod do Flotsamu

Krátce po připlutí do oblasti ve které se nachází Flotsam vyráží společně s Geraltem a Triss na průzkum, který jej zavede až k jeho úhlavnímu nepříteli veliteli zdejších nelidí Iorvethovi, ihned se pustí do vzájemného představování, které následně vyvrcholí až v boj.

  • Pokud Geralt (hráč) nepožádá Triss, aby se pokusila zajmout Iorvetha pomocí své magie, pokusí se Roche zabít svého nepřítele vrženou dýkou, neuspěje.

Útok Scoia'taele se mu povede přežít díky včasné reakci Čarodějky, která Vernona i Geralta zachrání před vystřelenými šípy svým obranným kouzlem, je však vyčerpána a Roche je nucen společně s ostatními ustoupit do k obchodní stanici, během ústupu nese oslabenou Triss, zatím co Geralt svým mečem likviduje všechny nepřátele jenž se pokusí usilovat o jejich život.

Související úkoly:

Vyšetřování ve městě Flotsam

Společně s Geraltem a svými Modrými pruhy provádí vyšetřování v obchodní stanici Flotsam a přilehlého okolí, pátrá po Iorverthovi, který by mohl být klíčem k vrahovy Temerského krále, zároveň provádí vyšetřování týkající se velitele zdejší stráže a starosty města Bernarda Loreda.

Po skončení událostí z Druhé kapitoly s Rochem odcházejí do Loc Muinne, kde proběhne vyvrcholení hry.

Konec spoileru.

Z deníku

Mezi věrnými každého vládce je muž, jako je Vernon Roche. Odvážný a odhodlaný, připravený splnit každý rozkaz, a na dvoře tak nenáviděný, aby mu bylo jasné, že si svou pozici zachová jedině naprostou oddaností a věrnými službami králi. Roche byl velitelem Modrých pruhů, zvláštních oddílů krále Foltesta, které se mimo jiné proslavily nelítostným pronásledováním Scoia'tael a „usměrňováním“ nelidí. Právě pod velením Vernona Roche si oddíly získaly takovou proslulost. A jejich velitel si zase získal přízeň a důvěru krále Foltesta. Stačilo říct jediné slovo a Vernon by pro svého pána vstoupil do ohně. Nanejvýš by se jej zeptal, jak dlouho tam má zůstat. V době, kdy náš příběh začíná, byl Vernon Roche přesně takový.

Vernon prokázal svou prozíravost, když odmítl uvěřit v Geraltovu vinu. Spousta věcí nedávala smysl a velitel Modrých pruhů se rozhodl riskovat spolupráci s hlavním podezřelým, jen aby se dostal k pravému vrahovi svého krále, kterému zůstal věrný i po jeho smrti.

Vernon pokračoval ve svém soukromém vyšetřování a zamířil na hranice mezi Temerií a Aedirnem. Díky svému nejlepšímu zvědovi Roche věděl, že by se vrah mohl pohybovat mezi Veverkami, které se skrývaly v lesích poblíž obchodní stanice Flotsam. A tak královský ohař Vernon Roche opět vyrazil na lov...

Seznam úspěchů a hrdinských skutků Vernona Rocheho byl téměř tak dlouhý jako seznam zvěrstev a krutostí, které údajně spáchal také. Ovšem jak hlásají i nápisy na zdech oxenfurtské univerzity: „Snažit se nelidi postavit do latě je jako válet se v blátě – každý se přitom zašpiní, obvykle od krve."

Konec spoileru.

Galerie

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.