Východní říše

Na východ od civilizovaných Severních království a Nilfgaardské říše leží řídce osídlené rozsáhlé země na východě. I když to do západních říší není daleku, v důsledku izolace téměř neprůchodnými horskými pásmy Modrých hor a Tir Tochair se v této oblasti vyvinuly zcela odlišné a exotické lidské kultury.

GEOGRAFIE Terény jsou pravidelně obývány inteligentními rasami. Nejjižnějším známým územím je Korathská poušť - vyprahlá oblast zvaná Rozpálená Pánev, plná záhadných katakomb a nebezpečných příšer. Severně od Korathu se nachází exotická země Zerrikánie, která je spojena se severni říší přes průsmyk Elskerdeg a pustinu. "Oblast" má rozmanitější krajinu tvořenou především pastvinami a pralesy, ačkoli centrum oblasti je skalní kůra protínaná velkým kaňonem, hustě zalidněný obyvateli Zerrikánie. Severovýchodně od Zerrikánie leží nekonečné stepy Haklandu.

FAUNA a FLORA

Romány obsahují několik zmínek o Zerrikánských zvířatech, jako tygři nebo antilopy. V Zaklínači je získání znalostí o larvách tse tse mušek důležitou záplatou pro úspěšné dokončení anatomie trestného činu. Písečná část Korathu je domovem obřího nebezpečného druhu monster, jehož zástupci získávají krmivo podobné larvám mravenců. Jeden z těchto tvorů napadl Ciri během jejího cestování pouští.

LOKACE

Zerrikánie Haakland

Vychodni rise.jpg

Korathská poušť

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.