Řádek 11: Řádek 11:
 
:* [[Alvin (úkol)|Alvin]]
 
:* [[Alvin (úkol)|Alvin]]
 
:* [[Chuť pomsty]]
 
:* [[Chuť pomsty]]
:* [[Jde to tuhého]]
+
:* [[Jde do tuhého]]
 
:* [[Ledové zrcadlo]]
 
:* [[Ledové zrcadlo]]
 
:* [[Nóbl hostina]]
 
:* [[Nóbl hostina]]

Verze z 1. 8. 2010, 22:11

Tris Ranuncul

Známá a schopná čarodějka, přítelkyně Geralta z Rivie a Yennefer z Vengenbergu. Setkáváme se s ní v Krvi elfů, kde nepotěší Yennefer svým krátkodobým poměrem s Geraltem při svém pobytu na Kaer Morhen. Nějakou dobu se starala o Ciri a je jako její starší sestra. Je členkou Lóže čarodějek, společně s Fercartem a Keirou Metz rádci krále Foltesta. Je známá pro svou krásu a své kaštanové vlasy. Rovněž je to schopná léčitelka, která při sobě nosí spoustu magický lektvarů, které ale nikdy sama neužívá, protože je na magii alergická. V polském originále Triss Merigold, v české verzi kvůli možné záměně s Marigoldem (polsky Jaskier) přejmenována na Triss Ranuncul (lat. "Pryskyřník"). Je jednou z klíčových postav PC hry Zaklínač.

Ve hře Zaklínač

Triss je jednou z hlavních postav hry Zaklínač. Je jedním z prvních lidí, které Geralt potkává poté, co ho zbylí zaklínači najdou ležet v bezvědomí v lese. Během přepadení Kaer Morhen je Triss vážně zraněna a potřebuje speciální lektvar. Jeho vyrobení je jedním z prvních herních úkolů. Po jeho úspěšném dokončení se Geraltovi otevře možnost sblížit se s Triss a získat tak první lechtivou kartičku, tzv. sex card. Po dramatickém boji s Azarem Javedem v bažinách, kdy je Geralt zraněn se o něj Triss stará ve svém luxusním domě v Kupecké čtvrti. Celá hra je mimo hlavní úkoly protknuta Geraltovou snahou o získání vzpomínek a pocitů, které mu náležely. Částí této snahy je také jeho definování vztahu k Triss, který je přinejmenším velmi blízký.

V rozporu s knihou ve hře Triss nemá vážné následky zranění, které ji bránily obléct si šaty s vystřihem.

Úkoly

Zápisy do Deníku

Triss Ranuncul je má přítelkyně. Viděla, jak umírám, a můj návrat do světa živých ji tedy velmi zaskočil. Je to čarodějka - jedna z nejtalentovanějších a nejvlivnějších. Má mnoho známých, zná také zaklínače z Kaer Morhen a je jednou z mála osob, které znají cestu k naší tvrzi. Mám pocit, že mě má Triss hodně ráda.

Společně se mnou a zbývajícími zaklínači bránila Triss Kaer Morhen. Čarodějka se pustila do boje s tajemným mágem, jedním z velitelů útoku, a nakonec byla zraněna a ztratila vědomí. Ačkoli to zní paradoxně, je Triss alergická na magii a je nutné ji léčit pouze přirozenými elixíry.

Po Leově pohřbu se čarodějka teleportovala do Wyzimy. Rozhodla se využít své rozsáhlé kontakty a získat informace o Salamandře. Triss slíbila, že mě vyhledá, jakmile se dostanu do Wyzimy.

Triss mě vyhledala na blatech, kde jsem ležel v bezvědomí po střetnutí s Azarem Javedem. Čarodějka mě přenesla do svého domu v obchodní Wyzimě a starala se o mě, dokud jsem nenabyl vědomí. Po probuzení jsem vyslechl, jak Triss intrikuje s přítelkyněmi přes magický komunikátor, a už vím, že se záležitostí Salamandry zabývají i další čarodějky.

Dal jsem Alvina do péče Shani. Triss dospěla k názoru, že k ní nemám důvěru a zvolil jsem si medičku. Čarodějka se urazila a vypadá to, že náš románek skončil.

Dospěl jsem k názoru, že bude nejlépe, když dám Alvina do péče Triss. Čarodějka považuje mé rozhodnutí za důkaz důvěry. Dospěla k názoru, že ji mám raději než Shani, což vztah mezi námi posílilo.

Po Foltestově návratu do Wyzimy upadla Triss v nemilost - králi se nelíbily její politické ambice. Čarodějka má domácí vězení v královském paláci a její osud závisí na mém chování.

Triss se ke mně přidala během útoku na Staré hradiště. Čarodějka mi pomáhá v mém pátrání. Řekl bych, že se chce Azarovi Javedovi pomstít za magický souboj v Kaer Morhen.

V ledových pustinách jsem potkal Triss, tedy její obraz. Čarodějka mi pomohla v pronásledování velmistra.

Marigold mi donesl dopis od Triss. Čarodějka mě poprosila, abych se postaral o Alvina. Triss se také bojí o mě - doufá, že až skončím svůj úkol, usadíme a společně vychováme Alvina.

Odpověděl jsem Triss na dopis a vysvětlil jsem jí, co k ní cítím.


Galerie

Triss .jpg

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.