FANDOM


Životopis Netflix

Triss v seriálu hraje Anna Shaffer.

Příběh Editovat

Zrádce měsíc Editovat

Geralt se vydává do Temerie, aby tam skolil nestvůru. Zpočátku je formálně vyhnán ze země, ale v noci za ním přijde Foltestova dvorní rádkyně, čarodějka Triss Ranuncul. Geraltovi přijde směšné, že oficiálně král jeho pomoc odmítl, ale poté za ním pošle v utajení svou dvorní čarodějku. Triss mu sdělí, že jedná na vlastní popud, protože chce nestvůru zachránit. K tomu po něm nejdříve požaduje, aby identifikoval druh nestvůry. Když ohledává těla, narazí na mrtvého zaklínače a osočí se na Triss, že radši než aby dvůr přiznal, že nestvůra dostala i zaklínače, radši lhali, že zaklínač uprchl i se zlatem horníků. Nicméně identifikuje, že se jedná o strigu.

Následně je mu udělena audience u krále, kde se společně s Triss králi Foltestovi snaží vysvětlit nebezpečí, které striga představuje. Geralt se pídí po tom, kdo mohl princezninu dcerku proklít. Foltest se ale nenechá přemluvit a zaklínače opět vykáže z Temerie. Geralt ale vyhodí ven stráže i Triss a promluví si s Foltestem osobně. Ptá se po otci dcerky Foltestovy sestry. Následně si spojí, že Foltest znásilnil vlastní sestru a princezna-striga je jeho vlastní dcera. Ani tehdy však Foltest neustoupí.

Triss

Geralt se ovšem nehodlá vzdát a sám se vydá do opuštěného hradu, kde Adda zemřela při porodu. Tam ho zastihne i Triss, která mu pomůže v pátrání. Podaří se jí najít dopisy od královské matky Sancie. Dozvěděla se o tom, že Foltest a Adda spolu vedli milostný poměr, a žádala Addu, aby potratila, ta ale opakovaně odmítala.

Tyto důkazy předvedou Ostritovi, který býval Addiným důvěrníkem. Zpočátku hraje s Triss a zaklínačem, že původcem kletby je Sancie. Geralt však podle pachu, který cítil i u princezniny postele, pozná, že Ostrit lže a že byl u Addiny postele. Ve skutečnosti ji totiž miloval a nedokázal se přenést přes to, že Foltest ji znásilnil a udělal jí dítě. Proto provedl tajný rituál, jehož detaily jim odmítá sdělit. Ty jsou ale důležité, má-li Geralt kletbu zvrátit a princeznu vysvobodit.

Proto se v noci vydá zpět do hradu. Cestu mu zastoupí Foltest a vede s ním rozpravu o tom, že svou sestru miloval, ačkoli se tomu oba snažili zabránit. Protože se za něj Triss přimluvila, pustí ho dále. Geralt noc přežije, ale nakonec je pokousán již odkletou princeznou a skoro vykrvácí na zemi.

Triss a ger

Probudí se až v péči Triss, která ho ošetřuje. Celou dobu v omámení opakuje jméno Renfri. Odmítá o ní ale s Triss mluvit. Ta mu poděkuje, dá mu slíbené peníze a i dárek, který dal Foltestovi. Podle ní ho čeká něco mnohem většího, pro koho by to měl ušetřit.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.