Zaklínač Wiki
Advertisement
Životopis Netflix


Tissaia de Vries byla pravděpodobně nejstarší a nejmocnější čarodějka vůbec, honosila se titulem Arcimistryně. Před událostmi na Thaneddu byla členkou Kapituly Bratrstva čarodějů a jako rektorka řídila školu pro čarodějky v Arethuse, později ji vystřídala Margarita Laux-Antille. Také to byla právě ona, kdo se ujal Yennefer jako své žákyně. Pomocí magie jí odstranila hrb a vyléčila ji z mnohých neduhů.

Sepsala dílo Otrávené zřídlo.

Život[]

Byla proslulá především svojí elegancí a silným smyslem pro pořádek (neustále si upravovala svůj oděv), který některé doháněl k šílenství a u jiných vzbuzoval posměch. Účastnila se výzkumu genu Lary Dorren (Starší krve) společně s Francescou Findabair, Augustou Wagner, Leticií Charbonneau a Henem Gedymdeithem.

Během převratu na ostrově Thaneddu se nemohla rozhodnout, zda se přidat na stranu Vilgefortze nebo Filippy Eilhart. Přikázala Yennefer, aby do sálu přivedla Ciri, která zde pronesla věštbu. V rozhodující chvíli na Garstangu rychlým zaklínadlem zrušila ochranná kouzla vázající palác od nepaměti, a tím vlastně nechtěně započala krvavou bitvu, po jejímž začátku se opět nemohla rozhodnout, na čí stranu se přidat, a proto utekla. Později bránila vstupu redanských vojáků na Garstang a teleportovala zraněného Geralta a magicky vyčerpanou Triss Ranuncul do Brokilonu.

Několik dní po převratu sepsala dopis na rozloučenou a ve svém domě si podřezala žíly. Společně s dalšími těžkými ztrátami to znamenalo konec Bratrstva čarodějů a volnou cestu pro vznik Lóže čarodějek.

Galerie[]

Zajímavosti[]

  • De Vries je časté holandské příjmení označující příslušníka národu Frísů.
  • Vries také může znamenat „zamrznout“.

Poznámky[]

Advertisement