FANDOM


 • Ahoj,

  potřebuji se s Tebou poradit. Dneska vyšel seriál od Netflixu, přemýšlím jak to teď budeme dělat pokud seriál nějakým způsobem obohatí příběh některé z postav a lehce ho pozmění o proti knihám, abychom z toho pak neutvořili guláš.

    Načítám editor
  • Viděla jsem, že na anglické wikii vytvořili takovou tu překlikávací lištu (např. Yennefer to tak už má u nich). Nemuselo by to být těžké, okopírovat jejich šablonu a zavést to tady, ale já už to zkoušela a moc mi to nevyšlo :D Buď, a nebo bych to nechala stejně, jako je to teď: knihy i hry mají svoje sekce, pokud je něco čistě herní kanón, dává se tam upozornění, můžeme to tak dělat i se seriálem. 

   Minimálně jsem teď konečně dokončila Yennefer a teď budu moct začít od znova, až její příběh plně v seriálu vysvětlí :D

     Načítám editor
  • Také jsem se o to pokoušel, ale nepovedlo se mi to, ale zkoušel jsem to kdysi dávno v souvislosti s něčím jiným. Ale podívám se na to ještě jednou. Přeci to nemůže být tak složité :D 

   Koukal jsem, že jsi na ní pracovala. Mám ji dát na úvodní stránku? Akorát nevím za koho ji vyměnit. Nedávno jsem dam dal Ciri místo Addy, protože přeci jen Ciri je častěji vyhledávanější než Foltestova dceruška. 

   Uvidíme jak to v seriálu bude, ale měl bych se k jeho shlédnutí dostat snad v pondělí pokud všechno klapne jak má a já doufám, že jo, protože se docela dost těším :D 

     Načítám editor
  • Já to mám v plánu přes víkend, takže tě asi předběhnu a možná sem něco málo napíšu, tak si to radši když tak nečti!

   Možná, že teď v souvislosti se seriálem možná místo Radovida? At least for the time being? Když je konečně dokončená (pokud nepočítáme to, že chybí trochu děje z knih, ale na to už mi nezbyl čas dočítat :D)

     Načítám editor
  • Nějakým způsobem se mi povedla vytvořit ta překlikávací lišta. Zatím to sice nevypadá nijak extra, ale tu šablonu ještě doladím časem. Zatím to testuji jen u Geralta, protože ten ještě neprošel žádnou výraznější rekonstrukcí.

   Funguje to docela jednoduše, stačí otevřít nějaké téma (např. Yennefer), vložit do ní šablonu zvanou "Tab" a vyplnit jediný nastavitelný parametr (další můžeme přidat časem) do kterého napíšeš Netflix a je vyřešeno. Uložíš a pak už můžeš překliknout a vytvořit podstránku. Podstránky házím do kategorie "Subpages".

   Chudák Radovid... to by asi přes srdce nepřenesl, že byl nahrazen čarodějkou. :D 

     Načítám editor
  • Tak jsem to vyzkoušela u Yennefer, funguje to perfektně (nekoukej, pokud nechceš spoilery :D)

   Už jsem se dostala ke dvěma dílům, jdeme na další, ale nechci to zkouknout na jeden zátah, dám si čas na popsání jednotlivých postav a propojení tak, aby jednotlivé odkazy dávaly smysl (miluju tohleto doplňování starších, nekompletních článků, bez ironie, actually). Abych ale řekla pravdu, ostatní postavy mimo čaroděje mě nikdy nebavily, k Ciri jsem se aspoň dokopala, ale nevím jak a jestli zvládnu Geralta :D 

     Načítám editor
  • Plus teda, teď, když jsem si to ohmatala lépe, mám pár nápadů:

   1) Chtělo by to dát i zpáteční lištu, aby se z /Netflix dalo překliknout zpět na hlavní stránku (a mělo to stejnou grafiku, vím, že tam to tlačítko je, spíš, aby to čtenáře nezmátlo a nemusel to hledat)

   2) Rozhodla jsem se (poměrně diktátorsky, když na tom zatím pracuji jediná), že budu /Netflix dělat jen u postav, u kterých očekávám, že budou mít rozvinutější příběh / už tak mají dost dlouhý příběh z knih a her. Takže třeba známým postavám udělám /Netflix podstránku, ale postavám, které v seriálu nebudou mít delšího trvání, udělám jen nadpis Netflix (stejně tak asi u většiny míst, někdy asi i jen max. doplním článek o obrázek). 

     Načítám editor
  • Dobrá. Jen jsem tam lehce jukl a nechám si to až shlédnu seriál, ale snad tam není vyloženě nic tak šokujícího co bych ještě neznal z knih, ne? :D 

   Je pravda, že i mě asi nejvíce bavilo číst linky s čarodějkami, králi a Geraltem (obzvlášť pokud byl poblíž Marigold). Jakmile se na scéně objevila Ciri tak už to bylo horší... tuším, že u ní sem se zrovna na docela dlouho zasekl, ale za to spíš může, že nemám teď moc času. :D

   Jak by sis představovala tu zpáteční lištu? Odkaz na "Životopis" jde klidně přepsat, ale musí se to nastavit přímo v šabloně. Chtěl jsem trošku usnadnit práci a minimalizovat neustálé doplňování tak jsem to nastavil "natvrdo".

     Načítám editor
  • Máš vlastně pravdu, ačkoli pár věciček, kterými expandují ten příběh postav, by se tam našlo.

   Tu lištu bych asi teda udělala víc upravitelnější, klidně to zvolni a já to tam budu doplňovat ručně, přece jen se ta lišta pak bude dát využít i jinde. Jde mi čistě o to, aby měla úplně stejný design, jako ta předtím, aby měl čtenář pocit, že si jako načetl jen nějaky expandovatelný boxík, ne, že byl přesměrován na úplně jinou stránku. A proto bych ten design držela stejný. 

   No, Ciri mě teda bavila víc než Geralt (proto jsem ji taky přeložila a Geralta ne :D). Nevím proč, asi proto, že Geralt má strašně obří a komplikovaný lore, ostatní to maj trochu uhlazenější. Byť teda.. Cirilla a její skákání.. Ale nevadí, to se podá :D

     Načítám editor
  • Tak jsem úspěšně shlédl několik dílů. Klíďo se pustím do těch "méně" významných postav (např. prozatím Foltest, Adda atd), aby ses mohla věnovat těm významnějším co mají větší budoucnost v seriálu.

   Dobrá. Kouknu na tu lištu :) 

     Načítám editor
  • Dobře, já mám když tak dost obrázků k nim, tak leda bys našel nějaké v hezké kvalitě, jinak je tam můžu namrskat já (Netlix & snímat obrazovku :D). 

   A co na to říkáš? Líbí nelíbí?

     Načítám editor
  • Ale jo. Vypadá to dobře. Akorát mi přijde, že člověk co nečetl knížky musí být občas docela dost zmatený, když tam přeskočí děj z Geralta na Ciri a pak na Yennefer a každý se v ten moment nachází v úplně jiné časové lince. A Triss mi tam docela neseděla, ale tu jsem zatím viděl jen ve 3. epizodě takže těžko říct.

     Načítám editor
  • Předělal jsem šablonu Tab a vytvořil šablonu označenou jako "S01". Obě fungují na podobném principu. U šablony "S01" stačí napsat do kolonek s označením epizod #1 až #8 "yes" tam kde se postava v epizodě objevila. U "Tab" je to obdobné, stačí napsat "yes" pokaždé do prvních dvou kolonek (kolonka #1 a #2), kolonku #4 nevyplňuj (ta se využije spíš jen u obchodníků). Funguje to i zpětně takže není potřeba využívat nějakou jinou šablonu. 

   A na závěr přeji šťastné a veselé prožití Vánoc! :) 

     Načítám editor
  • anonymní přispěvatel
     Načítám editor
Zvýšit Prestiž této zprávy
Zvýšil jste Prestiž této zprávy!
Zobrazit, kdo zvýšil Prestiž této zprávy
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.