Zaklínač Wiki
Zaklínač Wiki

Teriantrop je člověk, popřípadě jakýkoli humanoid, který byl následky kletby, rituálu nebo jiných okolností, stižen teriantropií: magickou nemocí, která nakaženého mění do zvířecí, popřípadě humanoidně zvířecí podoby během úplňku. Během těchto tří nocí opakujících se každý měsíc teriantropové nedokáží ovládat svoje činy a mohou být smrtelně nebezpeční svému okolí. Kousnutí těchto bytostí, byť je tomu v lidových pověstech naopak, má jen vzácně za následek přenos choroby.

Důležitým rozdílem mezi teriantropy a ostatními prokletými je ten, že se teriantropie dá zdědit. Genetickým zděděním od jednoho z rodičů ale jedinec získá plnou kontrolou nad svou proměnou a to i mimo úplněk, včetně svobodného rozhodnutí, nakolik se chtějí proměnit. Také by se neměli zaměňovat za jiné měniče, jako například aguary. V jejich případě se jedná o anteriony, neboli zvířata schopná se proměnit do humanoidní formy.

Chování[]

Teriantropové žijí buď mezi ostatními lidmi, nebo o samotě v divočině, pokud se příliš obávají, že jsou pro své okolí nebezpeční. Oboustranně mezi nimi panuje nenávist k upírům a i různé druhy teriantropů se nesnáší. Obvykle uchovávají dobré vztahy se zvířaty svého druhu a občas s nimi vyráží na lov, nebo je svolávají na pomoc.

Léčba[]

Jedinou známou léčbou je zlomení kletby. K tomu musí jedinec projít velkým utrpením nebo osobní ztrátou, ale občas prý fungují i jiné metody jako použití vlčího moru, nebo "nalezení pravé lásky". Všechny postupy ale fungují pouze na "získanou" formu teriantropie, zděděná forma je permanentní, neboť se nejedná o prokletí.

Když bestiální charakter začne potlačovat plné vědomí, jedinou pomocí je bohužel pomoc zaklínače, který zabrání masakru. Při boji s teriantropem se doporučuje použít stříbrnou zbraň, protože jejich tvrdou kůží ocel nepronikne.

Historie[]

Teriantropie se objevila po Konjunkci sfér a postihuje jak první lidi, tak nelidi. Celá území, jako například Údolí Toiny (také nazývané jako "psokletí"), prý obývali vlkodlaci, ještě před kolonizací Seveřanů.

Na Skellige přišli uctívači Svalbloda na způsob, jak se kontrolovaně proměnit v medvědodlaky. Během složitého rituály, ve kterém nechybí lysohlávky, se uctívači nechali sežrat divokými medvědy a stali se z nich horkokrevní válečníci známí jako Berserkové. Krveprolití, kterých se uctívači pod vedením jarla Knuta Bezcitného dopouštěli, vedla Ostrovany k zákazu tohoto náboženství a zničení veškerých chrámů tohoto medvědodlačího boha.

Známí teriantropové[]

  • Otto Dussart (vlkodlak)
  • Vincent Meis (vlkodlak)
  • Anton the Bearded (kočkodlak)
  • Anton the Younger (kočkodlak)
  • Morkvarg (vlkodlak)
  • Berem (vlkodlak)
  • Little Red (vlkodlak)
  • Niellen (vlkodlak)