Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Ve hře Zaklínač[]

Zápisy do Rejstříku[]

Rejstřík Temerské dějiny

"Když Lara Dorren zemřela v osamocení, porodila dcerku, kterou adoptovala královna Redanie a dala jí jméno Riannon. Ve věku 17 let se Riannon vdala za Gidemara, krále Temerie."

"Tři roky po svatbě vypuklo slavné Falčino povstání. Těhotná Riannon byla shodou okolností uvězněna. Ve vězení porodila dvojčata a krátce na to zešílela. V té době se Falce narodila dcerka, kterou podstrčila šílené vězenkyni. Brzy poté byla rebélie potlačena, Falka upálena na hranici a král Gidemar získal zpět ženu a s ní tři děti."

Historie

"První nájezd Nilfgaardu začal před deseti lety. Po překročení řeky Jarugy udeřili Černí na království Cintra. Hlavní město nebylo na útok připraveno a došlo k masakru mezi obyvatelstvem. Královna spáchala sebevraždu. Proti Nilfgaardu se postavily Brugie, Sodden a Temerie. Vypadalo to, že se ofenzívu Nilfgaardu nepodaří zastavit, ale ještě ten samý rok došlo k bitvě o Sodden, ve které byl nápor Černých zastaven. Na straně království Severu stálo 22 čarodějů, z nichž 14 zahynulo, ale zbývající čarodějové se účastnili jednání a zasadili se o ustanovení příměří."

"Po třech letech neklidného míru došlo na ostrově Thanned během setkání bratrstva čarodějů k rozkolu a bojům mezi mágy - mnoho jich tehdy zahynulo a bratrstvo přestalo existovat. V tu chvíli udeřila vojska Nilfgaardského císařství na severní království. Králové se nebyli schopni domluvit a sami se Nilgaardu postavit nedokázali. Foltest uzavřel s Černými příměří, jež však nemělo dlouhého trvání. Vojska Nilfgaarďanů postupovala vpřed a byla zastavena až během bitvy pod Brennou. Když se ukázalo, že Nilfgaard není neporazitelný, králové Severu se spojili a společně se Černým postavili. Posléze byl ujednán mír, který kompletně změnil rovnováhu moci na světě."

Zdroje[]

Advertisement