Řádek 26: Řádek 26:
   
 
== {{VU}} ==
 
== {{VU}} ==
{{VU}}Svatyně Melitelé stojí i ve [[Wyzima|Wyzimské]] [[Chrámová čtvrť|Chrámové čtvrťi]].
+
{{VU}} ,Svatyně Melitelé stojí i ve [[Wyzima|Wyzimské]] [[Chrámová čtvrť|Chrámové čtvrťi]].
   
   

Verze z 29. 1. 2014, 14:16

Svatyně MeliteléEllanderu, stojící za hradbami města, je asi nejkrásnější místo, postavené ve jménu této bohyně. Silnice lemovaná alejí topolů vede od brány kolem budov v blízkosti svatyně do hlavního chrámu, který je postaven na skalním výchozu. Jsou zde zahrady, přístavby a jeskyně, druh skleníku vytesán do skály, a zastřešen krystalem.

Nenneke vede toto místo, ctí politiku krále Herewarda, pokud jí to vyhovuje. Pomáhá zraněným a nemocným, napomáhá při porodech a vychovává nové kněžky Melitelé. Právě zde se Ciri začala učit pod bedlivým dohledem velekněžky. Později ji vychovávala, učila a ochrańovala Yennefer.

Kněžky a adeptky

Poznámky

  • "Hlas rozumu" se odehrává v Ellanderské svatyni a jejím nejbližším okolí.

Seriál a film Zaklínač

Svatyně Melitelé figuruje v mnoha episodách seriálu, nejprve v osmé epizodě, "Rozdroże" (Rozcestí) a nejvíce ve "Świątynia Melitele" (Svatyně Melitelé). Narozdíl od knih, byla ve filmovém zpracovní svatyně vypálena a všechny kněžky zabity.

Ve hře Zaklínač

oltář v Lebedův lazaret

Ve hře, stojí oltář/svytyně Melitelé v bažinách, stejně tak existuje jeden oltář této bohyně v Lebedově Lazaretu v Chrámové čtvrťi. Jedna socha bohyně také stojí před Bylinkářovým domem v Kupecké čtvrťi.

Ve Vedlejších účincích

Ve Vedlejších účincích ,Svatyně Melitelé stojí i ve Wyzimské Chrámové čtvrťi.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.