FANDOM


Řádka 1: Řádka 1:
'''Svatyně Melitelé''' in [[Ellander]] just outside the [[Ellander (město)|main city]] is quite possibly the best known place set up in the [[Melitelé|goddess]]' name. A poplar-flanked road leads from the gate to the buildings near the sanctuary and the main temple block which is built against a mountain wall. There are gardens and outbuildings, and the grotto, sort of a greenhouse hewn from rock and roofed over with crystal.
+
'''Svatyně Melitelé''' [[Ellander]]u, stojící za hradbami [[Ellander (město)|města]], je asi nejkrásnější místo, postavené ve jménu této [[Melitelé|bohyně]]. Silnice lemovaná alejí topolů vede od brány kolem budov v blízkosti svatyně do hlavního chrámu, který je postaven na skalním výchozu. Jsou zde zahrady, přístavby a jeskyně, druh skleníku vytesán do skály, a zastřešen krystalem.
   
[[Nenneke]] rules this place, honouring the policies of Duke [[Hereward]] when it suits her fancy, tending to the wounded and the sick, helping with childbirth and training new priestesses of [[Melitelé]]. It was here the [[Ciri]] began her instruction under the watchful eye of the priestess. Later, her studies were overseen by [[Yennefer]].
+
[[Nenneke]] vede toto místo, ctí politiku krále [[Hereward]]a, pokud to vyhovuje. Pomáhá zraněným a nemocným, napomáhá při porodech a vychovává nové kněžky [[Melitelé]]. Právě zde se [[Ciri]] začala učit pod bedlivým dohledem velekněžky. Později ji vychovávala, učila a ochrańovala [[Yennefer]].
   
 
== Kněžky a adeptky ==
 
== Kněžky a adeptky ==
* [[Nenneke]], head kněžka and instructor
+
* [[Nenneke]], hlavní kněžka a učitelka
* [[Hrosvitha]], kněžka and instructor
+
* [[Hrosvitha]], kněžka a učitelka
* [[Iola]], kněžka and instructor
+
* [[Iola]], kněžka a učitelka
 
* [[Debora]]
 
* [[Debora]]
 
* [[Eurneid]]
 
* [[Eurneid]]
* [[Iola Druhé]]
 
 
* [[Jarre]]
 
* [[Jarre]]
 
* [[Katye]]
 
* [[Katye]]
 
* [[Myrrha]]
 
* [[Myrrha]]
 
* [[Prune]]
 
* [[Prune]]
  +
* [[Iola Druhá]]
   
 
== Poznámky ==
 
== Poznámky ==
* "[[Hlas rozumu]]", takes place mostly in and around the temple grounds.
+
* "[[Hlas rozumu]]" se odehrává v Ellanderské svatyni a jejím nejbližším okolí.
   
 
== {{film/tv}} ==
 
== {{film/tv}} ==
The temple of Melitele featured in many episodes, beginning in the eight episode, "Rozdroże" (''Crossroads'') and most notably in "Świątynia Melitele" (''Svatyně Melitelé''). Unlike the books, the temple was burned to the ground and all the priestesses within slain.
+
Svatyně Melitelé figuruje v mnoha episodách seriálu, nejprve v osmé epizodě, "Rozdroże" (''Rozcestí'') a nejvíce ve "Świątynia Melitele" (''Svatyně Melitelé''). Narozdíl od knih, byla ve filmovém zpracovní svatyně vypálena a všechny kněžky zabity.
   
 
== {{hra}} ==
 
== {{hra}} ==
 
[[Image:Places Altar of Melitele.png|right|300px|oltář v Lebedův lazaret]]
 
[[Image:Places Altar of Melitele.png|right|300px|oltář v Lebedův lazaret]]
In the game, there is a shrine to Melitelé in [[bažiny]] as well as an [[oltář Melitelé|oltář]] to the goddess inside [[Lebedův lazaret]] in the [[Chrámová čtvrť]]. There is also a statue similar to those at the shrine and hospital outside the [[Bylinkářův dům]] v [[Kupecká čtvrť]].
+
Ve hře, stojí oltář/svytyně Melitelé [[bažiny|bažinách]], stejně tak existuje jeden [[oltář Melitelé|oltář]] této bohyně [[Lebedův lazaret|Lebedově Lazaretu]] v [[Chrámová čtvrť|Chrámové čtvrťi]]. Jedna socha bohyně také stojí před [[Bylinkářův dům|Bylinkářovým domem]] v [[Kupecká čtvrť|Kupecké čtvrťi]].
   
 
== {{VU}} ==
 
== {{VU}} ==
{{VU}}, Svatyně Melitelé is located in the [[Chrámová čtvrť]] of [[Wyzima]].
+
{{VU}}Svatyně Melitelé stojí i ve [[Wyzima|Wyzimské]] [[Chrámová čtvrť|Chrámové čtvrťi]].
   
   

Verze z 29. 1. 2014, 14:15

Svatyně MeliteléEllanderu, stojící za hradbami města, je asi nejkrásnější místo, postavené ve jménu této bohyně. Silnice lemovaná alejí topolů vede od brány kolem budov v blízkosti svatyně do hlavního chrámu, který je postaven na skalním výchozu. Jsou zde zahrady, přístavby a jeskyně, druh skleníku vytesán do skály, a zastřešen krystalem.

Nenneke vede toto místo, ctí politiku krále Herewarda, pokud jí to vyhovuje. Pomáhá zraněným a nemocným, napomáhá při porodech a vychovává nové kněžky Melitelé. Právě zde se Ciri začala učit pod bedlivým dohledem velekněžky. Později ji vychovávala, učila a ochrańovala Yennefer.

Kněžky a adeptky

Poznámky

  • "Hlas rozumu" se odehrává v Ellanderské svatyni a jejím nejbližším okolí.

Seriál a film Zaklínač

Svatyně Melitelé figuruje v mnoha episodách seriálu, nejprve v osmé epizodě, "Rozdroże" (Rozcestí) a nejvíce ve "Świątynia Melitele" (Svatyně Melitelé). Narozdíl od knih, byla ve filmovém zpracovní svatyně vypálena a všechny kněžky zabity.

Ve hře Zaklínač

Places Altar of Melitele

Ve hře, stojí oltář/svytyně Melitelé v bažinách, stejně tak existuje jeden oltář této bohyně v Lebedově Lazaretu v Chrámové čtvrťi. Jedna socha bohyně také stojí před Bylinkářovým domem v Kupecké čtvrťi.

Ve Vedlejších účincích

Ve Vedlejších účincíchSvatyně Melitelé stojí i ve Wyzimské Chrámové čtvrťi.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.