Zaklínač Wiki
Advertisement

Svatyně MeliteléEllanderu, stojící za hradbami města, je asi nejkrásnější místo, postavené ve jménu této bohyně. Silnice lemovaná alejí topolů vede od brány kolem budov v blízkosti svatyně do hlavního chrámu, který je postaven na skalním výchozu. Jsou zde zahrady, přístavby a jeskyně, druh skleníku vytesán do skály, a zastřešen krystalem.

Nenneke vede toto místo, ctí politiku krále Herewarda, pokud jí to vyhovuje. Pomáhá zraněným a nemocným, napomáhá při porodech a vychovává nové kněžky Melitelé. Právě zde se Ciri začala učit pod bedlivým dohledem velekněžky. Později ji vychovávala, učila a ochrańovala Yennefer.

Kněžky a adeptky[]

Poznámky[]

  • "Hlas rozumu" se odehrává v Ellanderské svatyni a jejím nejbližším okolí.

Seriál a film Zaklínač[]

Svatyně Melitelé figuruje v mnoha episodách seriálu, nejprve v osmé epizodě, "Rozdroże" (Rozcestí) a nejvíce ve "Świątynia Melitele" (Svatyně Melitelé). Narozdíl od knih, byla ve filmovém zpracovní svatyně vypálena a všechny kněžky zabity.

Ve hře Zaklínač[]

oltář v Lebedův lazaret

Ve hře, stojí oltář/svytyně Melitelé v bažinách, stejně tak existuje jeden oltář této bohyně v Lebedově Lazaretu v Chrámové čtvrťi. Jedna socha bohyně také stojí před Bylinkářovým domem v Kupecké čtvrťi.

Ve Vedlejších účincích[]

Ve Vedlejších účincích  stojí svatyně Melitelé i ve Wyzimské Chrámové čtvrťi.

Advertisement