m (Drobné doplnění životopisu.)
m (Robot: přidání ar:شاني, pt-br:Shani, uk:Шані)
 
Řádek 78: Řádek 78:
 
[[Kategorie:Kapitola III]]
 
[[Kategorie:Kapitola III]]
   
 
[[Kategorie:Srdce z kamene - Postavy]]
  +
  +
[[ar:شاني]]
 
[[de:Shani]]
 
[[de:Shani]]
 
[[en:Shani]]
 
[[en:Shani]]
Řádek 85: Řádek 88:
 
[[it:Shani]]
 
[[it:Shani]]
 
[[pl:Shani]]
 
[[pl:Shani]]
  +
[[pt-br:Shani]]
 
[[ru:Шани]]
 
[[ru:Шани]]
  +
[[uk:Шані]]
[[Kategorie:Srdce z kamene - Postavy]]
 

Aktuální verze z 5. 8. 2019, 22:09

Následující článek potřebuje ještě hodně práce, aby byl kompletní! Stejně tak mnoho dalších článku.

Pokud víte něco o tomto článku či o nějakém jiném více než je již napsáno, neváhejte a editujte. Nevíte jak správně editovat příspěvky a potřebujete poradit? Navštivte detailně zpracovaný manuál, který vás provede základy.


Shani je původně medička na univerzitě v Oxenfurtu, přítelkyně barda Marigolda a posléze i zaklínače Geralta, účastnila se jako ošetřovatelka bitvy u Brenny a v pozdějším věku se stala děkankou lékařské fakulty univerzity v Oxenfurtu. Později si dokonce otevřela v Oxenfurtu soukromou léčebnu.

Objevuje se nejen v sáze o Zaklínači, ale rovněž v počítačové hře Zaklínač a později i v datadisku zvaném Srdce z kamene pro třetí díl.

Sága o Zaklínači[editovat | editovat zdroj]

Shani se poprvé objevuje v knize Krev elfů ve které se seznamuje se zaklínačem Geraltem. Byl to právě Marigold kdo je seznámil.

Zaklínač[editovat | editovat zdroj]

Shani se poprvé objevuje ve Staré Wyzimě, kde Geralt z Rivie, že se i Shani snaží dostat do města, aby mohla svými znalostmi pomoci při ošetřování nakažených morem. Uvnitř města žije společně se starou ženou, která jí dělá domácí a značně ztrpčuje život Shaniným případným hostům.

Později Geraltovi pomůže provést pitvu jednoho z vězňů, přímo v lazaretu v němž vypomáhala nakaženým.

  • Geralt přivede Avlina k Shani:

Pakliže se Geralt rozhodne svěřit malého Alvina do opatrovnictví medičky, dojde k prohloubení jejich vzájemného vztahu a vždy zaklínače velmi ráda uvidí ve svém příbytku.

  • Geralt přivede Alvina k Triss:

Pakliže se Geralt rozhodne svěřit malého Alvina do opatrovnictví Triss, dojde naopak k narušení vzájemného vztahu, Shani se urazí a odmítne se s Geraltem více bavit. Teprve až později, když vypuknou ve městě nepokoje s Geraltem opět promluví.

Jakmile ve městě vypuknou nepokoje, Shani zřídí polní ošetřovnu ve které společně se svými sestrami ošetřuje každého bez ohledu na rasu.

Související úkoly[editovat | editovat zdroj]

Zápisy do Deníku:[editovat | editovat zdroj]

Krátce pro příchodu do podhradí jsem se za dramatických okolností setkal se Shani, svou známou z dřívější doby. Je naprosto oddaná medicíně, své vášni, a v podhradí měla plné ruce práce, takže na hovory nebyl moc čas. Mám pocit, že mě to zásadové děvče má hodně rádo.

Zatáhl jsem Shani do svých potíží se Salamandrou, a ačkoli dívce hrozilo nebezpečí, všechno skončilo dobře. Shani se postarala o své záležitosti v podhradí a vrátila se do Wyzimy, do svého domu v klášterní čtvrti.

Shani přes den pracuje v Lebedově špitálu, večer je u sebe doma v klášterní Wyzimě. Nemá ráda, když jí někdo překáží v práci, proto je za ní lepší chodit večer domů.

Na své oslavě Shani vyprávěla o zážitcích z bitvy pod Brennou, kde ošetřovala raněné. Mám pocit, že si mě Shani velmi oblíbila.

Rozhodl jsem se předat Alvina do péče Shani. Medička považuje mé rozhodnutí za důkaz důvěry. Dospěla k názoru, že ji mám raději než Triss, což vztah mezi námi posílilo.

Rozhodl jsem se předat Alvina do péče Triss. Shani dospěla k názoru, že jí nevěřím a vybral jsem si čarodějku. Naštvala se na mě a vypadá to, že náš románek tímto skončil.

Marigold mi donesl dopis od Shani. Shani mě prosí, abych našel zmizelého Alvina. Dopis je plný obav o hocha i o mě, Shani doufá, že se oba vrátíme a společně založíme rodinu.

Shani se přesunula do Staré Wyzimy, kde zuří nepokoje. V provizorním lazaretu léčí zraněné obou znepřátelených stran.

V ledových pustinách jsem potkal Shani, tedy její obraz vytvořený z mé mysli. Medička mi při stíhání velmistra pomáhala.

Odpověděl jsem Shani na dopis a vysvětlil jsem jí, co k ní cítím.

Shani

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.