FANDOM


(Cenná ingredience)
Řádka 2: Řádka 2:
 
[[Image:Items_Squirrel_tail.png|squirrel puff]]
 
[[Image:Items_Squirrel_tail.png|squirrel puff]]
   
Partyzánské jednotky elfů a trpaslíků bojující za vytvoření vlastního nezávislého státu, za [[Velká válka|Velké války]] spolupracující s vojsky [[Nilfgaard]]u a někdy dokonce bojující jako součást Nilfgaardské armády (brigáda [[Vrihedd]]). Scoia'tael používali typickou partizánskou taktiku náhlých přepadů, zastrašování i verbování neutrálního (nelidského) obyvatelstva a ideologického boje. Využívali dobrou znalost prostředí, především lesů, k vyhledávání úkrytů před trestnými taženími královských vojsk, snažili se získat podporu rovněž u „loajálních“ nelidí ve městech. Posloužili jako dobrá záminka k uspořádání pogromů na nelidské obyvatelstvo v mnoha městech [[Severní království|Severu]]. Jejich symbolem je veverčí oháňka a jejich jméno v překladu znamená „Veverky“.
+
Partyzánské jednotky elfů a trpaslíků bojující za vytvoření vlastního nezávislého státu, za [[Velká válka|Velké války]] spolupracující s vojsky [[Nilfgaard]]u a někdy dokonce bojující jako součást Nilfgaardské armády (brigáda [[Vrihedd]]).
   
== Notable Scoia'tael ==
+
Scoia'tael používali typickou partizánskou taktiku náhlých přepadů, zastrašování i verbování neutrálního (''nelidského'') obyvatelstva a ideologického boje.
  +
  +
Využívali dobrou znalost prostředí, především lesů, k vyhledávání úkrytů před trestnými taženími královských vojsk, snažili se získat podporu rovněž u „loajálních“ nelidí ve městech. Posloužili jako dobrá záminka k uspořádání pogromů na nelidské obyvatelstvo v mnoha městech [[Severní království|Severu]].
  +
  +
Jejich symbolem je veverčí oháňka a jejich jméno v překladu znamená "'''Veverky'''“.
  +
  +
== Známější Scoia'tael ==
 
* [[Angus Bri Cri]]
 
* [[Angus Bri Cri]]
 
* [[Cairbre aep Diared]]
 
* [[Cairbre aep Diared]]
Řádka 33: Řádka 33:
 
* [[Proti nelidem]]
 
* [[Proti nelidem]]
   
===Cenné ingredience===
+
===Cenné předměty===
 
* [[Veverčí ocásek]]
 
* [[Veverčí ocásek]]
   
=== Galerie ===
+
=== Galerie Scoia'tael ve hře '''''Zaklínač''''': ===
 
{|border="0" cellpadding="5" cellspacing="0" align="center"
 
{|border="0" cellpadding="5" cellspacing="0" align="center"
 
|-valign="bottom"
 
|-valign="bottom"

Verze z 5. 1. 2013, 00:20

People Yaevinn battle ready

Items Squirrel tail

Partyzánské jednotky elfů a trpaslíků bojující za vytvoření vlastního nezávislého státu, za Velké války spolupracující s vojsky Nilfgaardu a někdy dokonce bojující jako součást Nilfgaardské armády (brigáda Vrihedd).

Scoia'tael používali typickou partizánskou taktiku náhlých přepadů, zastrašování i verbování neutrálního (nelidského) obyvatelstva a ideologického boje.

Využívali dobrou znalost prostředí, především lesů, k vyhledávání úkrytů před trestnými taženími královských vojsk, snažili se získat podporu rovněž u „loajálních“ nelidí ve městech. Posloužili jako dobrá záminka k uspořádání pogromů na nelidské obyvatelstvo v mnoha městech Severu.

Jejich symbolem je veverčí oháňka a jejich jméno v překladu znamená "Veverky“.

Známější Scoia'tael

Ve hře Zaklínač

Zápisy do Rejstříku

Journal Glossary Scoia'tael

"Scoia'tael je skupina elfích a trpasličích povstalců, bojujících proti diskriminaci nelidí. Jsou rozděleni na komanda neboli samostatné oddíly. Scoia'tael přepadají karavany, vraždí, kradou a vypalují vesnice. Lidé se na ně snaží posílat vojsko, o klidné vyřešení situace se nikdo nepokusil. Jméno Scoia'tael znamená v elfím jazyce veverka a pravděpodobně vzniklo podle zvyku povstalců připínat si na oblečení veverčí ocas."

"Podle autora knihy "Následky války" jsou Scoia'tael do boje provokováni Nilfgaardem a dalšími cizími silami. Velitelé komand posílají své podřízené na smrt, protože jsou zaslepení, nebo zmanipulovaní. Autor navíc tvrdí, že válka mezi lidmi a nelidmi neskončí nikdy, protože je mezi rasami příliš mnoho zlé krve. Elfové jsou odsouzeni k vyhynutí."

Zdroje

Cenné předměty

Galerie Scoia'tael ve hře Zaklínač:

People Toruviel full People Elf full 3 People elf huntress People Elf full People Elf sorceress full
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.