Zaklínač Wiki
Zaklínač Wiki

Roegner de Salm nebo taktéž znám jako Roegner z Ebbigu byl manželem královny Calanthé z Cintry a otcem princezny Pavetty. Narodil se v Salmském vévodství; jedné z provincií Ebbingu. Sňatkem s Calanthé dosáhl titulu krále Cintry.

Životopis

Roeger se narodil ve městě Salm, které se nachází ve stejnojmenném vévodství v provincii Ebbing. Ve svém držení měl pouze titul vévody a proto příliš dlouho neváhal, když mu byla nabídnuta možnost oženit se s Cintránskou královnou Calanthé o které kolovali různé zvěsti a klevety. Sňatek totiž vnímal jako krok vpřed, zbaví se titulu vévody a stane se králem. S Calanthé se ožení ve svých 24 letech, aby skryl, že není královského původu začal používat oslovení Roegner z Ebbigu.

Dva roky po jeho sňatku s Calanthé tj. roku 1237 se ztratil během lovu v Erlenwald. Bloudě lesem po neschúdných cestách, spadl z koně do příkopu a zlomil si nohy. Byl zachráněn Dunym z Maechtu, který si na něm vyžádal odměnu formulací známého Zákonu Překvapení ("Dáš mi to, co nečekáš, že najdeš doma."). Roegnerova dcera Pavetta se narodila ještě téhož roku a stala se tak Dunyho odměnou plynoucí ze zákona překvapení.

Ve věku 35 let v období nákaz umírá Roenger na následky nemoci. Ještě před svojí smrtí se, ale Calanthé svěří s tím, že Pavettu slíbil jako odměnu prostřednictvím zákona překvapení. Rovněž jí prozradil jak Duny vypadá navzdory tomu, že nevěděl o Dunyho prokletí.