Zaklínač Wiki
Advertisement
Životopis NetflixRenfri - dcera Fredefalka, vévody z Creydenu, a nevlastní dcera Aridei, narozená brzy po zatmění slunce. Narození během zatmění slunce jí však přivodilo nelehký život, neboť mág Eltibald a krátce poté i ostatní čarodějové započali hon na vznešené dívky narozené právě v době zatmění slunce, které mělo sužovat prokletí Černého slunce. V seriálu jí ztvárnila herečka Emma Appleton.


Příběh[]

Renfri v doprovodu své bandy přijíždí do vesnice zvané Blaviken, aby se pomstila čaroději Stregoborovi, který se před ní ukryl ve staré věži mistra Iriona, jehož jméno používá jako pseudonym. Renfri jej vystopovala a je odhodlaná jej zabít. 

Při návštěvy Blavikenského hostince se potkává se zaklínačem Geraltem z Rivie, který se téměř ihned po příchodu dostává do konfliktu nejen s místním hospodským, ale také Refrinou bandou. Renfri však svoji bandu zklidní a objedná zaklínači pivo, přičemž se s ním dává do rozhovoru a zároveň mu doporučí zakoupení nových šatů.

Renfri a Geralt v Blavikenském hostinci.

Renfri navštěvuje Geralta v lese.

Později navštěvuje Geralta v Blavikenských lesích, kde se utábořil spolu se svojí kobylou Klepnou. Ptá se zaklínače zda hovořil s čarodějem Stregoborem, popisuje mu, jak jí čaroděj poslal s neznámým mužem - hajným - do lesa. Přičemž jí muž měl na jeho rozkaz zabít, místo toho jí, ale oloupil a znásilnil. Obviňuje čaroděje, že to on může za život, který musí žít, nebýt jeho totiž mohla žít jako princezna a nemusela se živit přepadáváním a loupením, aby ve světě přežila. Žádá přitom zaklínače, aby čaroděje zabil. On ji však stejně jako Stregobora odmítá pomoci.

Při druhé návštěvě zaklínačova tábora jej spatřuje jak hovoří se svou kobylou, znovu se dají do řeči, přičemž mu oznamuje, že hodlá vyslyšet jeho ultimátum a zítřejšího dne odjet. Stráví spolu noc, ale Renfri se zavčasu než se stihne zaklínač probudit vrátí do Blavikenu na jarmark za svojí bandou. Kde hodlá zabíjet až do chvíle než se Stregobor odhodlá vylézt ze své věže. Když je však její banda pozabíjena Geraltem z Rivie vezme Marilku jako rukojmí. Nakonec se přeci jen vrhá do souboje se zaklínačem.

I přes svoje šermířské nadání na zaklínače nestačí a je poražena. Přestože jí je nabídnuta milost odhodlá se k poslednímu útoku, který je pro ni smrtelný. Zaklínač odmítne svolit k pitvě jejího těla a proto se Stregobor nikdy nedozví zdali byla skutečně prokleta. 
Objevuje se[]

I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII.
X - - - - - - -
Advertisement