FANDOM


Redanie je jedno z největších, nejbohatších a nejmocnějších Severních království, jež profituje především z obchodu a zemědělství.

Hlavním městem Redanie je Tretogor. Království je ve světě proslaveno svou kulturou a vzdělaností; nachází se tu město Oxenfurt s největší univerzitou v Severních kralovstvích, stejně jako svobodné město Novigrad. Sousedy království jsou Kovir, Caingorn, Kaedwen, Aedirn a Temerie.

Po dlouhá léta vedla Redanie celní války s Temerií, jejím hlavním rivalem na severu. Zapojila se také do obou válek s Nilfgaardem. Země vlastní nejlepší síť špionů severně od Jarugy. Redanská vláda je velmi ovlivněna mágy. Z Redanie pochází celá řada slavných osobností, např. Sigismund Dijkstra, čarodějka Filippa Eilhart nebo maršál Milan Raupenneck.

Regiony

Hlavní města a pevnosti

Známí Redanové

Monarchové:

Královny:

Ostatní:

Vojenské síly

Rycerz w barwach Redanii

Rytíř v barvách Redanie.

Na začátku druhé severní války byla Redanie schopná shromáždit vojsko o celkovém počtu 35 tisíc hlav (z toho 4 tisíce představovala těžká jízda).

Když si ale Redanové vzali půjčku od krále Koviru a Povissu, disponovali již 49 tisíci muži - 35 tisíc bylo pěších a zbylých 14 tisíc tvořili obrnění jezdci. Díky politice Radovida V. se dá předpokládat, že počet vojáků v zemi výrazně stoupl. Zdejší vojáci jsou na poměry panující v Severních královstvích velmi dobře vybaveni a redanští koně jsou vyhlášení na celém Kontinentu.

Hospodářství

I přesto, že se zdejší řemeslníci musejí potýkat s velkou zahraniční konkurencí, protože se do země dováží levné zboží z Nilfgaardu, je Redanie jedním z nejbohatších Severních království. Snížená konkurenceschopnost místních výrobců je dána pravděpodobně tím, že království vlastní jen velmi málo manufaktur - profituje především ze zemědělství.

Náboženství

O náboženství v celé Redanii toho příliš mnoho nevíme. Pravděpodobně zde dominuje kult Věčného ohně, vyloučit ovšem nelze ani působení Kreveho církve nebo bohyně Melitelé. V okolí města Gelibolu se rovněž lze setkat s prastarým kultem Lvohlavého pavouka, který praktikuje lidské oběti a kanibalismus, přičemž se pravděpodobně jedná o pozůstatek prvotních lidských kultur Wožgorů a Dauků.

Věda a kultura

Centrum redanské kultury a vzdělanosti a je světoznámá univerzita v Oxenfurt. Z Redanie pocházela celá řada slavných vědců, lékařů, spisovatelů, umělců a mnohých dalších intelektuálů, přičemž téměř všichni z nich začínali právě na studiích v Oxenfurtu (např. Marigold, Shani, Vysogota z Corvia). I díky nim má dnes království ve světě tak dobré renomé.

Ve hře Zaklínač

Zápisy do Rejstříku

Journal Glossary Redanie

"Redanie je severním sousedem Temerie. Vládne jí Radovid V. Strohý, syn zavražděného krále Vizimira. Ten zahynul, když bylo kralevici 13 let a proto vládu nad zemí dočasně přejala regentská rada. Jakmile Radovid usedl na trůn, krutě zatočil se všemi, kteří jemu nebo jeho matce Hedwig dříve působili nějaká příkoří. Nejdůležitější redanskou metropolí je hlavní město Tretogor, dále svobodné město Novigrad, jež má velkou autonomii, a Oxenfurt se svou slavnou univerzitou."

Zdroje

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.