Království Redanie
Hlavní město Tretogor
Státní zřízení Monarchie
Hlava státu Radovid V.
Měna Novigradská koruna
Úřední jazyk Obecná mluva

Erb

Bývalý Redanský erb

Ve znaku má Redanie od nepaměti stříbrnou orlici na červeném poli.

Aktuální Redanský erb, také používán v Zaklínači 2

Královský erb, korunovaná orlice třímající zlaté žezlo, na prsou nese malý černý štít se zlatým křížem.

Redanie je jedno z největších, nejbohatších a nejmocnějších Severních království, jež profituje především z obchodu a zemědělství. Hlavní město Redanie je Tretogor. Království je ve světě proslaveno svou kulturou a vzdělaností; nachází se tu město Oxenfurt s největší univerzitou v Severních kralovstvích, stejně jako svobodné město Novigrad. Sousedy království jsou Kovir, Caingorn, Kaedwen, Aedirn a Temerie.

Po dlouhá léta vedla Redanie celní války s Temerií, jejím hlavním rivalem na severu. Zapojila se také do obou válek s Nilfgaardem. Země vlastní nejlepší síť špionů na světě. Redanská vláda je velmi ovlivněna mágy. Z Redanie pochází celá řada slavných osobností, např. Sigismund Dijkstra, Filippa Eilhart nebo Milan Raupenneck.

Regiony

Hlavní města a pevnosti

Známí Redanové

Monarchové:

Královny:

Ostatní:

Vojenské síly

Rytíř v barvách Redanie.

Na začátku druhé severní války byla Redanie schopná shromáždit vojsko o celkovém počtu 35 tisíc hlav (z toho 4 tisíce představovala těžká jízda). Když si ale Redanové vzali půjčku od krále Koviru a Povissu, disponovali již 49 tisíci muži - 35 tisíc bylo pěších a zbylých 14 tisíc tvořili obrnění jezdci. Díky politice Radovida V. se dá předpokládat, že počet vojáků v zemi výrazně stoupl.

Hospodářství

I přesto, že se zdejší řemeslníci musejí potýkat s velkou zahraniční konkurencí, protože se do země dováží levné zboží z Nilfgaardu, je Redanie jedním z nejbohatších Severních království. Snížená konkurenceschopnost místních výrobců je dána pravděpodobně tím, že království vlastní jen velmi málo manufaktur - profituje především ze zemědělství.

Náboženství

O náboženství v Redanii toho příliš mnoho nevíme. Pravděpodobně zde dominuje kult Věčného ohně, vyloučit ovšem nelze ani působení Kultu Lvohlavého pavouka nebo Kultu Melitelé.

Věda a kultura

Centrum redanské kultury a vzdělanosti a je světoznámá univerzita v Oxenfurtu. Z Redanie pocházela celá řada slavných vědců, lékařů, spisovatelů, umělců a mnohých dalších intelektuálů, přičemž téměř všichni z nich začínali právě na studiích v Oxenfurtu (např. Marigold, Shani, Vysogota z Corvia). I díky nim má dnes království ve světě tak dobré renomé.

Ve hře Zaklínač

Zápisy do Rejstříku

Rejstřík Redanie

"Redanie je severním sousedem Temerie. Vládne jí Radovid V. Strohý, syn zavražděného krále Vizimira. Ten zahynul, když bylo kralevici 13 let a proto vládu nad zemí dočasně přejala regentská rada. Jakmile Radovid usedl na trůn, krutě zatočil se všemi, kteří jemu nebo jeho matce Hedwig dříve působili nějaká příkoří. Nejdůležitější redanskou metropolí je hlavní město Tretogor, dále svobodné město Novigrad, jež má velkou autonomii, a Oxenfurt se svou slavnou univerzitou."

Zdroje

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.