FANDOM


Places Redania
COA Redania

Znak Redanie

Jedno z Severních království, Redanie je bohatá oblast, jež profituje z obchodu a zemědělství. Hlavní město Redanie je Tretogor. Oxenfurt, s největší universitou v Severních kralovstvích, stejně jako svobodné město Novigrad se taktéž nachazí v Redanii. Sousedy království jsou Kovir, Caingorn, Kaedwen, Aedirn a Temerie.

Po dlouhá léta vedla Redanie celní války s Temerií, jejím hlavním rivalem na severu. Země vlastní nejlepší síť špionů na světě. Redanská vláda je velmi ovlivněna mágy.

Král Vizimir Redanský byl zavražděn během druhé sválky s Nilfgaardem. Během bezvládí, byla země vedena Regentskou Radou pod Sigismundem Dijkstrou, hlavou redanské rozvědky.

Známí redanové

Monarchové:

Královny:

Ostatní:

Hlavní města a pevnosti

Regiony

Ve hře Zaklínač

Zápisy do Rejstříku

Journal Glossary Redanie

"Redanie je severním sousedem Temerie. Vládne jí Radovid V. Strohý, syn zavražděného krále Vizimira. Ten zahynul, když bylo kralevici 13 let a proto vládu nad zemí dočasně přejala regentská rada. Jakmile Radovid usedl na trůn, krutě zatočil se všemi, kteří jemu nebo jeho matce Hedwig dříve působili nějaká příkoří. Nejdůležitější redanskou metropolí je hlavní město Tretogor, dále svobodné město Novigrad, jež má velkou autonomii, a Oxenfurt se svou slavnou univerzitou."

Video

thumb|480px|left|Radovid V The Stern. Redanian Involvement into Temeria affairs

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.