FANDOM


Secondary quests

Podezřelý: Vincent Meis je jeden ze šesti v podstatě totožných detektivních úkolů, které obdržíte v rámci Kapitoly II. Na úspěšném splnění nebo nesplnění těchto úkolů závisí konec celé kapitoly.

Pokud se vám podaří úkol splnit a získat spolehlivý důkaz Vincentovy neviny, kapitán vám na oplátku umožní snadný přístup například na Wyzimský hřbitov nebo přes jinak uplatitelné městské stráže.

Návod Editovat

Úkol započne poté, co Geralt ve stokách zlikviduje dva vrahy, vyslané Salamandrou. Jen pár lidí vědělo, že bude ve stokách a většina z nich je stále za mřížemi. Geralt tedy podezřívá kapitána městské hlídky, Vincenta Meise, od kterého úkol zlikvidovat Kuroliška dostal.

Vydá se tedy za kapitánem, promluvit si s ním o vyšetřování Salamandry. Meis se přes den nachází u brány do Obchodní čtvrti, hned vedle Šatlavy. Meis Zaklínače bere jako přítěž, pouze mu řekne že probíhá vyšetřování a aby se v nočních hodinách vyhýbal skladištím.

Zaklínač má ve zvyku poslouchat, a tak se v noci vydá do skladiště. Tam potká Vincenta, jak něco domlouvá se skupinu banditů od Salamandry. Po krátkém dialogu Vincent zaklínače nechá, aby si s bandity zatančil a odejde. Po úspěšném tanci se Geralt vydá za Vincentem; najde ho však až ráno (po 6:00) na jeho obvyklém místě.

Vincentův přístup ke Geraltovi ovlivňuje Geraltova volba dialogu při vyšetřování ve skladišti a celkový postup v úkolu. Je buď mrzutý, že mu zaklínač pozabíjel svědky, není zrovna sdílný ohledně pátrání po Salamandře a Geralta odpálkuje anebo projeví strohý soucit s přítěží, kterou na Geralta hodil spolu s projevem vděku, že je na světě o pár banditů méně. Nicméně Vincent Geraltovi s vyšetřováním nemůže pomoci.

Nezávisle na tom, jestli si s Vincentem promluví, může Geralt pokračovat ve vyzvídání informací u Colemana v rámci úkolu Krysa. Od něj se dozví, v čem to Vincent Meis vlastně jede a co je jeho cílem.

Na základě Colemanovy výpovědi Geralt konfrontuje Meise se závěrečným verdiktem.

Poznámky Editovat

 • Skladiště se nachází v postranní uličce v oblasti "Ghetto", hned vedle krčmy U Chlupatého medvěda a je otevřeno 0:00 - 2:00 (2:30 je už zamčené).
 • Plnění úkolu vám může zkomplikovat i rozhodnutí, které učiníte v rámci úkolu Horké zboží z předchozí kapitoly - pokud se elfové dostali ke Harenovu zboží, pak se nebojí vraždit i uvnitř města.
 • Někdo by si mohl myslet, že se česká lokalizace "zapomněla" a nedopsala Vincentu Meisovi do příjmení S navíc, avšak v polském originálu se píše Meis s jedním S. Anglické verze si "s" připsaly (tj. Vincent Meiss) a jelikož mnoho návodů a textů je v anglickém jazyce, existuje domněnka, že chyba je na straně českého překladu.
 • Deníkové záznamy šestice úkolů "Podezřelý:...", pokud se vám podaří dokázat nevinu individuálně, všechny mají o jednu v podstatě totožnou fázi navíc.
 • Pokud Coleman nežije a nelze z něho dostat svědectví o V. Meisovi, pak si Geralt musí počkat na postup v dalších úkolech, spojených s vyšetřováním.

Fáze Editovat

Podezření Editovat

Mám podezření, že kapitán městské hlídky Vincent Meis možná spolupracuje s Azarem. Pokusím se z něho dostat pravdu. Další informace o Vincentovi se dočteš v deníku, sekce postavy.

 • Musím si promluvit s Vincentem o Salamandře.

Skladiště Editovat

Vincent není zrovna hovorný, ale zmínil se, že "o půlnoci chodí kontrolovat různé sklady" a že za to dostává peníze. Možná by stálo za to zjistit, co se může dít o půlnoci ve skladišti v chudinské čtvrti. Další informace o Vincentovi se dočteš v deníku, sekce postavy.

 • Mohlo by být užitečné zjistit, co se může dít o půlnoci ve skladišti v chudinské čtvrti.

Salamandři Editovat

Zabil jsem Salamandry. Měl bych si vážně promluvit s Vincentem.

 • Měl bych si vážně promluvit s Vincentem.

Střípky informací Editovat

Bez důkazů se těžko doberu pravdy - Vincent tvrdí, že Salamandru pouze sleduje, ale může to být jen zástěrka. Musím získat více informací a vytasit se s nimi, až nadejde pravý čas. Další informace o Vincentovi se dočteš v deníku, sekce postavy.

 • Potřebuji více důkazů.

Důkaz o nevině Editovat

Důkazy nasvědčují tomu, že Vincent je nevinen. Měl bych mu to povědět.

 • Měl bych Vincentovi povědět, že mám důkaz jeho neviny.

Nevinen Editovat

Důkazy nasvědčují tomu, že Vincent je nevinen. Měl bych mu to povědět.

 • Měl bych Vincentovi povědět, že mám důkaz o jeho nevině.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.