FANDOM


Gwent custom 042ae247312927fe7af7fd5d393df019

Gwent custom card

Píseční netvoři jsou blíže neurčené, jedovaté bytosti obývající poušť Korath.

Netvor byl špinavě šedý, baňatý a nafouklý jako krví nasátá veš, články jeho tlustého trupu pokrýval rídký, štětinatý porost. Nohy nebylo vidět, zato klepeta byla stejně dlouhá jako on sám.

—str. 201, Čas opovržení

Loví podobně jako mravkolvi – zahrabou se do písku, čímž vytvoří trychtýř, kam se nepozorná kořist sveze. Když kořist do pasti spadne, netvor z ní pak vysaje veškeré tekutiny. Jakmile je kořist jednou uvězněná v nálevce, jsou extrémně nebezpeční, ale mají svou slabinu – nedokážou se zavrtat do pevného terénu, například kamenů. Ale dokud je kolem nich písek, mohou se jednoduše podhrabat a pohybovat se pod zemí.
Denis Gordeev Ihuarraquax sand monster

Ciri jednoho takového netvora zabila, když napadl jednorožce, se kterým cestovala. 

Zachránil ji Koník. Sklouzl do středu trychtýře a tam kopyty mocně udeřil do místa, kde vzedmutý písek prozrazoval nehluboko zahrabaného netvora. Pádná kopnutí odhalila šedivý hřbet. Jednorožec sklonil hlavu a přibil příšeru rohem k zemi, přesně v místě, kde se klepety ozbrojená hlavohruď spojovala s bachratým trupem. Jakmile Ciri spatřila, že klepeta znehybnělého netvora bezmocně ryjí v písku, vzpamatovala se, přiskočila a vrazila kordík do sudovitého těla. Vytrhla zbraň a bodla znovu. A znovu. Jednorožec vytáhl roh a z výšky spustil na příšeru přední kopyta. Ubíjený netvor se už nedokázal zahrabat. Přestal se vůbec pohybovat. Písek okolo něj zvlhl zelenkavou tělní tekutinou

—str. 201, Čas opovržení

Konec spoileru.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.