FANDOM


m
 
Řádka 47: Řádka 47:
 
</gallery>
 
</gallery>
   
  +
[[Kategorie:Srdce z kamene - Postavy]]
  +
  +
[[ar:أولغيرد فون إفريك]]
 
[[en:Olgierd von Everec]]
 
[[en:Olgierd von Everec]]
[[pl:Olgierd von Everec]]
 
 
[[es:Olgierd von Everec]]
 
[[es:Olgierd von Everec]]
  +
[[pl:Olgierd von Everec]]
 
[[pt-br:Olgierd von Everec]]
 
[[pt-br:Olgierd von Everec]]
 
[[ru:Ольгерд фон Эверек]]
 
[[ru:Ольгерд фон Эверек]]
[[uk:Ольгерд фон Еверек]]
+
[[uk:Ольґерд фон Еверец]]
[[Kategorie:Srdce z kamene - Postavy]]
 

Aktuální verze z 5. 8. 2019, 21:47

Alespoň teď víš, že snadno neztrácím hlavu...

—Olgierd von Everec

Olgierd von Everec je původem šlechtic a manžel Iris von Everec, kterou si bral z upřímné lásky, ale osud jim příliš klidné manželské soužití nepřichystal. Jeho matkou je Kristýna von Everec a Bohumil von Everec, rovněž je starším bratrem Vladimíra von Everec. Objevuje se pouze v prvním rozšíření hry Zaklínač 3: Divoký hon v datadisku jménem Srdce z kamene, kde se hraje velmi důležitou roli.

Srdce z kamene Editovat

Původ Editovat

Olgierd je původem z bohaté šlechtické rodiny. Úpadek, který ve své podstatě sám způsobil však zapříčinil postupný úpadek rodu. Vyrostl v sídlu rodu Everectů společně se svým mladším bratrem Vladimírem, se kterým si patřičně užívali mladí a žili bohémský život jako každý jiný bohatý šlechtic, nechybělo však ani vzdělávání. Olgierd je velmi sečtělí a vzdělaný člověk.

Když se však rodina dostala do finančních problémů, prosil Olgierd rodinu Bosordiů, kteří vlastnili Oxenfurstkou aukční síň, aby s prodejem majetku vyčkali. Bosordiové jej však nevyslyšeli a majetek rozprodali.

Olgierd se zamiloval do dívky jménem Iris. Ta však pocházela z bohaté rodiny a její rodiče ji nechtěli provdat za někoho tak chudého jako byl nyní Olgierd. Společně se svým bratrem Vladímírem se tak rozhodl dát na cestu zbojníka a bandity. Chtěli opět získat peníze a rodinné jmění.

Olgierd a ďábel Editovat

Jednou se však Olgierd setkává s mužem, kterému se přezdívá zrcadelník, muž se mu představí jako Gaunter O'Dimm a nabídne mu, že mu splní cokoliv, co si bude přát. Olgierd si tak nepřál nic jiného než, aby se stal nesmrtelným a jeho rodina získala zpět svůj majetek a byla opět bohatá. Výměnou za toto přání musel někoho obětovat, někoho koho miluje ze všeho nejvíc na světě, tedy Iris nebo svého bratra. Rozhodl se obětovat svého bratra. Ve smlouvě stálo, že si pro duši Olgierdovu přijde poté, co mu skrze svého prostředníka splní tři přání. Když byl Vladimír skutečně zavražděn, stal se Olgierd nesmrtelným a opět bohatým, vzal si milovanou Iris.

Vše však mělo svůj háček. Získal "srdce z kamene" a začal si svého života užívat jako nikdy předtím a přestal si být s Iris blízký. Jejich náhlé odcizení se začalo postupně prohlubovat a jak se začal Olgierd zabývat okultismem nebezpečně stoupalo. Vyvolával magické nestvůry, které měli nahrazovat jeho city ke své ženě. Hádka mezi ním a Iris se začala stupňovat a vyvrcholila až hádkou s jejím otcem, kterého během jedné z hádek zabil.

Po tomto činu se rozhodl své milované již nikdy více neubližovat, rozhodl se jí opustit a vydal se zpět na stezku zbojníka a bandity. Před svým odjezdem však věnuje Iris růži, která jí zůstane až dokonce jejího života a bude ji držet ve světě živých i několik let poté.

Prostředník Editovat

Postupem let si vybudoval pověst zbojníka a bandity, dařilo se mu až do chvíle než vyvěsil zakázku na Ofierského prince, kterého před mnoha lety nechal proklít v ohyzdnou ropuchu, protože byl v té době chudý a rodiče jeho milované Iris jí plánovali provdat právě v tohoto prince. Zakázku přijme Geralt z Rivie.

Když se Geralt z Rivie vrací oznámit, že zakázku splnil a princ je po smrti. Olgierdova padna pod jeho velením zapálila jejich sídlo. Spolu s Geraltem se objevuje i Zrcadelník, který přichází připomenout část své smlouvy, jmenuje Geralta svým prostředníkem a přiměje ho vyplnit Olgierdovi tři přání. Olgierd se postupně při plnění jednotlivých přání seznamuje se zaklínačem.

Olgierdova duše Editovat

Jakmile se Geraltovi podaří splnit všechny tři přání, přijde si Zrcadelník pro Olgierdovu duši. Jejich setkání se uskuteční na obrazci mozaikového měsíce. Olgierd si této skutečnosti nevšimne a snaží se zachránit si svoji duší argumenty ohledně měsíce. Zrcadelník jej však s jeho ihned upozorní na mozaiku ve tvaru měsíce na níž se oba setkali. Klíčová role však spočívá na zaklínači.

  • Geralt z Rivie se rozhodně zasáhnout a zachránit Olgierda před jistou smrtí a ztrátou duše. Zrcadelník mu tak položí hádanku, kterou musí velmi rychle vyřešit. Jakmile Geralt uspěje a porazí Zrcadelníka v jeho vlastní hře stane se Olgierd opět svobodným a přežije. Z vděčnost pak věnuje zaklínači svoji kouzelnou šavli zvanou Iris. Závěrem pak přislíbí, že se stane lepším člověkem a se zaklínačem z Rivie se již nikdy nesetká.
  • Geralt z Rivie se rozhodne nezasáhnout a nechat Olgierda napospas. Zrcadelník vysaje Olgierdovu duši a z jeho těla zbude pouze lebka.

Galerie Editovat

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.