Zaklínač Wiki
Advertisement

Trůn Malleore bude můj, protože mám v Caingornu 300 železných jezdců a půldruhého tisíce pěších, proti jejich tisícovce všivých pavezníků. Takže nic jiného, než mne uznat, jim stejně nezbyde.

—Král Nedamir (povídka Hranice možností)

Král Nedamir, syn Audeona, byl vládce Caingornu a Hengforské ligy. Zároveň ve svých službách vydržoval Gyllenstierna

Životopis[]

Ve svém mládí se účastnil výpravy na draka Villentretenmertha. K lovecké družině se připojil, protože doufal v připojení Malleore ke svému království – po náhlé smrti jejich prince území padlo do rukou princovy dcery, kterou se tamní šlechta snažila využít k posílení své moci, což by se prokázalo o dost těžší v případě, že by se princezna vdala. Nedamir požádal princeznu o ruku, ale šlechta náhodou "objevila" starověké proroctví, které pravilo, že si princezna může vzít jen muže, jenž zabije draka. Nedamir se dozvěděl o drakovi z Holopole, Myrgtabrakke, jež byla družkou draka Villentretenmertha, a tak se ji vydal zabít. Výprava však skončila neúspěšně, mladý šlechtic ovšem získal mnoho zkušeností, které v budoucnu zužitkoval při vládě Malleore, které později úspěšně připojil, a Creydenu.

Díky svým ambicím se tak stal prvním vládcem tzv. Hengforské ligy. Své sídlo pak přemístil z paláce v Caingornu do města Hengfors, ze kterého tak udělal hlavní město. V té době se oženil s malleorskou princeznou Podveykou, která mu porodila dva syny. Nedlouho poté princezna zemřela z neznámých příčin. Jelikož Nedamir v mládí tvrdil, že až mu žena porodí dědice, nechá ji otrávit, je možné, že za tím stál on sám. K její smrti došlo někdy před začátkem druhé války Severních království, během které zůstala Hengforská liga neutrální vůči oběma válčícím stranám.

V komiksech

Advertisement