FANDOM


Marti Södergren byla čarodějka, která se specializovala na léčitelství a výrobu afrodiziak. Měla ohnivě zrzavé vlasy, i když to nebyla její pravá barva.

Byla známá z různých důvodů, někteří ji měli za nepoučitelnou svůdnici, podle Filippy Eilhart to byla nymfomanka se sklony k hysterii. Na rozdíl od ostatních čarodějek se absolutně nezajímala o politiku a nikdy nesloužila jako špeh.

Život Editovat

Během převratu na ostrově Thanedd se snažila se zachránit Hena Gedymdeitha po jeho infarktu, ale přišla příliš pozdě. Z okolního dění byla naprosto vyděšená a šokovaná, a když se jí nepodařilo zachránit Hena a dostala od své kamarádky Sabriny Glevissig facku, rozplakala se. V takovém stavu ji našel Geralt u okenního výklenku Arethusy. Tam mu pomohla najít nejbližší cestu do paláce Garstang. Krátce nato Geralt a Carduin přinesli zraněného Dorregaraye, který dostal šípem od Scoia’tael. Prosili Marti, aby ho uzdravila a zacelila jeho propíchnutou ledvinu. Zůstala s ním, když jí došlo, že Dorregaray je neschopen chůze a že je Carduin nedokáže teleportovat pryč kvůli aktivitě portálu v Tor Lara.

Zúčastnila se také bitvy u Brenny, kde pracovala s Rustym v jeho polním špitálu, kde svými kouzly nahrazovala anestetika. Krátce po vítězství Severu se Marti lehkomyslně zamilovala do kondotiéra Svobodné kompanie, který jejich vztah bral na její poměry až příliš vážně, a proto, když ho podvedla s kapitánem temerské kavalerie dva týdny po bitvě, ji ze žárlivosti ubodal k smrti. Důstojníka za vraždu pověsili, ale její zranění byla až příliš vážná.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.