(rozšíření stránky, ilustrace)
Řádek 1: Řádek 1:
  +
[[Image:Lytta Neyd.jpg|thumb|200px|Ilustrace z knihy ''Bouřková sezóna'']]
'''Lytta Neyd''' byla [[Čarodějové a čarodějky|čarodějka]], známá také jako ''Korál'' – kvůli barvě její oblíbené rtěnky. Byla jednou ze třinácti mágů, kteří zemřeli na [[Sodden|Soddenském pahorku]].
+
'''Lytta Neyd''' byla [[Čarodějové a čarodějky|čarodějka]], známá také jako ''Korál'' – kvůli barvě její oblíbené rtěnky. Byla jednou ze třinácti mágů, kteří zemřeli na [[Sodden|Soddenském pahorku]]. Specializuje se na výrobu magických prostředků na antikoncepce a interrupce. Vyučuje mladou adeptku jménem [[Mozaïk]].
   
  +
V románu [[Zaklínač - Bouřková sezóna|Bouřková sezóna]] se Lytta objevuje v Keracku, hlavním městě stejnojmenného království. Od čarodějů z Rissbergu dostala úkol: za každou cenu přimět zaklínače [[Geralt z Rivie|Geralta]], aby přijmul jejich zakázku. Lytta tak začíná demonstrací své síly. Nechá zaklínače bezdůvodně uvěznit, načež ho za týden opět sama propouští. Zmatený Geralt ji jde navštívit. Na první schůzce Geralt Lyttu zesměšní, nicméně při schůzce druhé se do sebe zamilují. Několik dní pak Geralt stráví u Lytty, kde se oba oddávají milostným radovánkám. Po nějaké době pak Geralt skutečně odjíždí na Rissberg. Oba se potkají ještě o něco později, na svatbě krále [[Belohun|Belohuna]]. Tam se však setkávají spíše z politických důvodů a k opětovnému vzplanutí vášní nedojde. Oba se tam stávají svědky Belohunovy vraždy a převzetí moci jeho synem, [[Viraxas|Viraxasem]].
V povídce "[[Něco víc]]", [[Geralt]] vzpomíná na dobu, kdy ho Lytta pomluvila u krále [[Belohun]]a, který na týden uvěznil zaklínače. Po propuštění, zamířil zaklínač za Lyttou, aby zjistil, co jí motivovalo, aby udělala takovou věc a nevysvětlitelně se ocitl v posteli krásné kouzelnice a zůstal tam celý týden.
 
   
  +
Na tyto události později Geralt vzpomíná v povídce "[[Něco víc]]".[[Kategorie:Postavy z knih]]
Lytta hraje velkou roli v románu [[Zaklínač - Bouřková sezóna|Bouřková sezóna]]. Zde se odehrává také zmíněná příhoda s králem Belohunem.[[Kategorie:Postavy z knih]]
 

Verze z 2. 2. 2015, 18:48

Soubor:Lytta Neyd.jpg

Ilustrace z knihy Bouřková sezóna

Lytta Neyd byla čarodějka, známá také jako Korál – kvůli barvě její oblíbené rtěnky. Byla jednou ze třinácti mágů, kteří zemřeli na Soddenském pahorku. Specializuje se na výrobu magických prostředků na antikoncepce a interrupce. Vyučuje mladou adeptku jménem Mozaïk.

V románu Bouřková sezóna se Lytta objevuje v Keracku, hlavním městě stejnojmenného království. Od čarodějů z Rissbergu dostala úkol: za každou cenu přimět zaklínače Geralta, aby přijmul jejich zakázku. Lytta tak začíná demonstrací své síly. Nechá zaklínače bezdůvodně uvěznit, načež ho za týden opět sama propouští. Zmatený Geralt ji jde navštívit. Na první schůzce Geralt Lyttu zesměšní, nicméně při schůzce druhé se do sebe zamilují. Několik dní pak Geralt stráví u Lytty, kde se oba oddávají milostným radovánkám. Po nějaké době pak Geralt skutečně odjíždí na Rissberg. Oba se potkají ještě o něco později, na svatbě krále Belohuna. Tam se však setkávají spíše z politických důvodů a k opětovnému vzplanutí vášní nedojde. Oba se tam stávají svědky Belohunovy vraždy a převzetí moci jeho synem, Viraxasem.

Na tyto události později Geralt vzpomíná v povídce "Něco víc".

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.