Království na sever od Jarugy, posloužilo jako jeden z prvních cílů útoku Nilfgaardské armády za Velké války. I přes hrdinný odpor obránců a královny Meve byly Lyrie a Rivie beze zbytku obsazeny a vypleněny Nilfgaardskou armádou na začátku války a teprve po Cintránském míru opět získaly svébytnost.

Přídomek "z Rivie" si vybral zaklínač Geralt pro své "umělecké jméno" Geralt z Rivie.

HISTORIE[editovat | editovat zdroj]

Raná Historie[editovat | editovat zdroj]

Zatímco region je údajně osídlen od starověku , většina jeho obyvatel se zde usadila ve dvou vlnách: první po šestileté válce v 9. století a druhá v 11., obě se skládaly hlavně z válečných uprchlíků a odpůrců vládců Temerie a Cintry. Z několika knížectví a panství se stala Lyrie a Rivie prominentní. V roce 1133 vystoupil Berrik z Lyrie na Rivijský trůn a prohlásil konfederaci obou říší. Asi o generaci nebo dvě později se dcera krále Egona Impecca oženila s princem Ceranem z Cintry a vytvořila trvalé spojenectví s královstvím u ústí Yarugy. Jeden z Berrikových potomků na trůnu Rivie rozšířil své vlivy na Angren a Riverdellu.

13. Století[editovat | editovat zdroj]

V první polovině 13. století byla království opět spojila manželstvím tehdejší princezny Meve Lyrijské s Rivijským králem Reginaldem. Poté, co se stala královnou, se Meve postarala o to, aby oba národy měly rovnocenné zastoupení i přes jejich rozdíly. Po smrti jejího manžela nadále vládla a stala se jednou z nejdůležitějších politických osobností Severní říše, natolik značnou, aby se zúčastnila tajných schůzek s vůdci čtyř království.

V červenci 1267, během druhé Nilfgaardské války, byly Lyrie a Rivie napadeny a dobyty Nilfgaardem bez formálního prohlášení války. Po lyrijské porážce Meve uprchla a pokračovala ve válčení v Aedirnu a Angrenu. Království bylo nakonec osvobozeno někdy kolem bitvy u Brenny nebo krátce před.

Pozdní Historie[editovat | editovat zdroj]

O několik století později, když se 13. století samo o sobě stalo starověkým, se přesné umístění Rivie stalo neznámým, ale jeho erb byl zachován.

GEOGRAFIE a KLIMA[editovat | editovat zdroj]

Oblast sousedí s řekou Yarugou a prochází ji údolí Dol Angra. Rivia hraničí na západě s Mahakamem a jeho hlavní město se dotýká nejvýchodnějšího masivu pohoří Craag Ros. Lyria je také známá svými malebnými horami: mnoho mágů se rozhodlo usadit se tam kvůli jejich kráse. Údolí mezi horami jsou úrodná, což umožňuje pěstování ovoce a zeleniny.

SPOLEČNOST a KULTURA[editovat | editovat zdroj]

Zatímco Lyrijci a Rivové sdílí velkou část historie, zůstanou oddělenými národy. Monarchům pomáhá Koncil, který se skládá z pánů z obou království. Kromě národních rozdílů existují také konflikty mezi lidmi a asimilovanými nelidskými; rasové napětí je eskalováno kvůli konkurenci zkušených trpasličních kovářů přítomných rivským dělníkům.

Rivové mluví ve společné řeči se zvláštním přízvukem jedinečným pro ně. Jsou dostatečně výrazní, aby čelili předsudkům v jiných severních říších, jako je Temerie nebo Aedirn, kde jsou považováni za zloděje a výjimečně označováni jako „Rivové“. [15] Lyrové jsou zase občany bohatších sousedních království považováni za dobré sezónní pracovníky.

VOJENSTVÍ[editovat | editovat zdroj]

Rivové a Lyrové jsou považováni za jedny z nejlepších kušníků na kontinentu. Před začátkem 2. války s Nilfgaardem měli Lyrie a Aedirn kombinovanou armádu přibližně 35 000 vojáků. Když válka začala Nilfgaardskou invazí, dokázali zmobilizovat pouze asi 13 000, včetně 3 000 jezdců. V prvních dnech invaze byla pětina těchto sil odříznuta v pevnostech a hradech. Část zbývající jednotky byla stažena, aby bránila křídlo před lehkou jízdou a Scoia'tael. Zbývající armáda, asi 6000 vojáků, která zahrnovala 1200 rytířů, byla poražena v první bitvě u Aldersbergu. Stav ozbrojených sil Lyrie a Rivie po válce může být určen u přibližně 8 000 pěšáků, kteří bojovali jako diverzní síla během poslední války s Nilfgaardem.

Rivia1.jpg

ZNÁMÍ LYROVÉ a RYVOVÉ[editovat | editovat zdroj]

Známí vládci Královská rodina Ostatní

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.