Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Lidé jsou hlavní rasou Kontinentu, obývají většinu Severních království i Nilfgaardského císařství. Když připluli k břehům již obydleného Kontinentu, rychle začali dobývat území patřící starším rasám. Tak se stali dominantní rasou a pro elfy, trpaslíky, gnómy, bobolaky a půlčíky se zastřešovacím označením stali nelidé.

Hlavní rysy[]

Lidé se vzhledově tolik od elfů Aen Seidhe neliší, výškově si obě rasy odpovídají. Nicméně, lidé nemají špičaté uši, tak ostré rysy a mají o něco větší zuby. Elfové také sice žijí o hodně déle, ale lidé se zase rychleji množí.

Historie[]

Lidé uprchli ze světa, který sami zničili. Poprvé se na Kontinent dostali po Konjunkci sfér. První lidské kultury, Wožgorové a Daukové, se usadily ještě před vznikem kultury Seveřanů. Podle učenců je možné, že i domorodí obyvatelé Císařství původně pocházejí ze severské prakultury.

Lidé s elfy rouzpoutali válku, přičemž jejich vztahy s trpaslíky, půlčíky, bobolaky ani gnómy nejsou o nic lepší. V osídleních spolu možná koexistují, ale nelidé musí za svůj původ odvádět daně. V několika městech už došlo k hromadným pogromům, což vzájemné soužití značně narušuje. Mnohá města, například Vizima či Novigrad, jsou také vystavěna na vypálených, prastarých ruinách elfských měst, která lidé zničili.

Advertisement