Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Secondary quests.png

Návod[]

Potion Potion for Triss.png

Triss byla zraněna při útoku na Kaer Morhen a ironicky nemůže léčit sama sebe, neboť je alergická na magii. Geralt proto musí připravit speciální lektvar určený jen pro ni, ale bude potřebovat nějakou pomoc. Zajděte do hlavní haly za Lambertem, ten vám řekne, jaké přísady potřebujete. Potom vstupte do kuchyně a schody vyběhněte na patro. Zde najdete ještě několik dalších banditů, kteří nestihli utéct, tak je pozabíjejte. Prohledejte patro a mimo ostatních věcí si vezměte ze zbrojnice Bílého racka (i recept na tento nápoj) a z večeřadla Calcium equum. Na patře také najdete knihy "Chiméra" (přidá popis bestie a ingredience oko a pařát chiméry) a "Monstrum aneb vědmáka připodobnění" (popis zaklínačů).
Pak se vraťte dolů a oznamte Lambertovi, že už máte přísady. Naučí vás recept na elixír pro Triss a pošle vás za Vesemirem. Ten je už také tady v hale, tak ho oslovte. Dá vám další přísadu, vlaštovičník a recept "Zrak chiméry" (je k němu nutné oko chiméry) a naučí vás jak získávat kořist ze zvířat. Také dostanete zaklínačský ocelový meč a vyztuženou koženici. Na nádvoří je zabita chiméra (ať už jste ji zabili vy, nebo ji zabili bez vás). Vyběhněte ven a vezměte si z její mrtvoly přísady. Vraťte se do haly, meditujte při ohni a vytvořte elixír pro Triss.
Vyběhněte nahoru na patro a z místnosti naproti vstupu po schodech ještě výše do Trissiny komnaty. Dejte jí při rozhovoru elixír, který ji vyléčí. Pak s ní ještě můžete strávit chvíli vášně. Také vás naučí recept na tvorbu elixíru Kočka (pro vidění ve tmě). Než odejdete, můžete ještě skočit za Lambertem (který vám vysvětlí techniky boje s mečem) a za Eskelem, který vás zas naučí pěstní souboj (pěstní souboje můžete využívat v hospodách při zápase o peníze). Nakonec řekněte Triss, že jste připraven a vyrazíte spolu na pohřeb Lea.

Fáze[]

Triss

Elixír pro Triss[]

Vesemir mě požádal, abych připravil elixír pro Triss. Pomůže mi s tím Lambert, kterého najdu v hlavním sále. Údajně se tam stará o Triss. V hlavním sále Kaer Morhen si mám promluvit s Lambertem. Poradí mi jak připravit elixír.

Nezvaní hosté[]

Lambert mi s elixírem pomůže, ale nejdřív musím přinést nerost z večeřadla a trochu alkoholu ze zbrojnice. Taky mám pozabíjet bandity, které cestou potkám. Musím přinést nerost z večeřadla, trochu alkoholu ze zbrojnice a pozabíjet bandity, které cestou potkám.

Nerost[]

Našel jsem nerost, o kterém mluvil Lambert. Našel jsem nerost pro Lamberta.

Alkohol[]

Našel jsem ten alkohol. Našel jsem alkohol pro Lamberta.

Bandité[]

Zabil jsem všechny bandity, kteří v Kaer Morhen ještě byli. Snad už to můžeme považovat za vyřešené. Pozabíjel jsem všechny zbývající bandity.

Přísady[]

Už jsem udělal všechno, co po mě Lambert chtěl. Měl bych si s ním promluvit. Sehnal jsem přísady a pobil bandity. Teď bych si měl promluvit s Lambertem.

Receptura[]

Lambert mě naučil, jak mám připravit lektvar pro Triss a poradil mi, abych si promluvil s Vesemirem. Musím si promluvit s Vesemirem.

Stahování z kůže[]

Naučil jsem se stahovat nestvůry a získávat z nich alchymistické ingredience. Vesemir mě poslal na nádvoří pro pařát chiméry. Musím jít na nádvoří a uříznout z mrtvé chiméry pařát.

Alchymie[]

Už jsem získal všechny přísady pro výrobu lektvaru. Měl bych najít Vesemira, začít meditovat a připravit lektvar. Jestli se mi to nepodaří, dají mi zaklínači nové suroviny. Měl bych najít Vesemira, zahájit meditaci a připravit ten lektvar.

Za Triss[]

Podařilo se! Konečně mám elixír. Měl bych ho zanést Triss - je ve své komnatě ve věži. Dostanu se tam přes jednu z místností v horním poschodí. Měl bych ten elixír zanést Triss - je ve své komnatě v horním patře.

Vděk[]

Pokud máte spolu sex: Triss ten léčivý lektvar opravdu pomohl a rychle se uzdravuje. Jsem rád, že přežila. Mám pocit, že jsme se znali blíž. Podařilo se mi vyléčit Triss. Kdybych si jen vzpomněl, proč je to tak důležité. (1000 XP) (5000 XP rozšířená edice)

Pokud jdete rovnou na pohřeb: Banditi, kteří napadli Kaer Morhen, vykřikovali "Salamandra" - nejspíš se tak nazývá jejich organizace. Nedopustím, aby jim tenhle zločin prošel. Pomstím Leovu smrt a získám zpět zaklínačská tajemství, která z Kaer Morhenu ukradli. Nedovolím, aby útok na Kaer Morhen zůstal nepotrestán. Pomstím Leovu smrt a ztrestám Salamandry, kteří ukradli zaklínačská tajemství. (4000 XP) (8000 XP rozšířená edice)

Galerie[]

Advertisement