FANDOM


m
m (Robot: přidání ar, lt, pt-br, uk)
 
(Není zobrazeno 7 mezilehlých verzí od 5 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
[[Image:People Lambert.png|right|Lambert]]
+
{{Podoba
  +
|jméno = '''Lambert'''
  +
|obrázek = Lambert.png
  +
|popisek = Lambert ve hře [[Zaklínač 3: Divoký hon]]
  +
|profese = Zaklínač ze [[Škola vlka|školy Vlka]]
  +
|partner = [[Keira Metz]]
  +
''(dle rozhodnutí ve hře)''
  +
|výskyt =
  +
*[[Sága o Zaklínači]]
  +
*[[Zaklínač (PC hra)]]
  +
*[[Zaklínač 3: Divoký hon]]
  +
}}
  +
{{Citace|Chceš slyšet říkánku? Lambert, Lambert, to je ale ko*kot.|author = Geralt k Lambertovi}}
  +
<div style="text-align:justify">'''Lambert''' je jeden z nejmladších zaklínačů [[Škola vlka|Školy vlka]]. Podobně jako [[Berengar]], nebyl ani on moc spokojen se svým údělem zaklínače a často to dával najevo. Když nebyl na "stezce", vracel se na [[Kaer Morhen]] a zde žil s statními.
   
Sarkastický [[zaklínači|zaklínač]] z prologu PC hry, objevuje se i v knižní předloze.
+
== '''Sága o Zaklínači''' ==
  +
Lambert je v sáze jednou z vedlejších postav, poprvé se objevuje v knize [[Krev elfů]], když [[Geralt z Rivie]] přivádí svoji chráněnku [[Ciri]] do Kaer Morhen. Mladou dívku učil bojové umění s mečem a pomáhal tak Geraltovi s jejím výcvikem. Když však Geralt požádal čarodějku [[Triss Ranuncul]], aby přijela pomoci s dospíváním mladé dívky, byl Lambert proti. Celkově je jeho vztah k této čarodějce a čarodějkám obecně velmi chladný.
  +
  +
  +
=== '''Osobnost''' ===
  +
Povahově je Lambert velmi horkokrevný, je velmi nedůvěřivý vůči ostatním lidem a dokáže být velmi nepříjemný až agresivní. Obzvláště vůči čarodějkám, které nemá příliš v oblibě. Jmenovitě Triss Ranuncul, kterou oslovuje zásadně příjmením. Mezi jeho významné přátele patří zejména [[Geralt z Rivie]] a [[Eskel]].<div style="text-align:justify">
  +
== '''Zaklínač''' ==
  +
Lambert zde sehraje jen velmi malou roli. Pomůže ubránit Kaer Morhen před útokem neznámé organizace, později zvanou [[Salamandra]]. Po bitvě se vydává pátrat po útočnících na západ.
  +
  +
=== '''Úkoly:''' ===
  +
* [[Lektvar pro Triss]]
  +
* [[Obrana Kaer Morhen]]
  +
  +
== '''Zaklínač 3: Divoký hon''' ==
  +
I zde sehraje Lambert svoji roli. Nejprve se s Geraltem setká ve Velenu, když na sebe shodou okolností narazí při plnění stejné zakázky. Později společně s Geraltem vyřeší jeden Lambertův tíživý problém a nejmladší zaklínač se tak vydává zpět do Kaer Morhen. de setrvá až do bitvy s Divokým honem.
  +
  +
Ještě před bitvou se však zúčastní příprav pro Yennefeřin rituál při kterých pomůže Geraltovi získat právě tyto přísady. Později se společně s Geraltem a [[Eskel|Eskelem]] opijí, zatím co Vesemir uplatňuje svoji teorii o zlomení kletby nad podivným [[Uma|Umou]].
  +
  +
=== '''Keira Metz přijede na Kaer Morhen''' ===
  +
* Pokud přijede Keira Metz na Kaer Morhen, aby se zde nějaký čas skryla a posléze pomohla s obranou hradiště před Divokým honem vznikne mezi Lambertem a Keirou vztah. I přes všechny jeho apatie k čarodějkám se velmi sblíží, obzvláště, když mu Keira zachrání v bitvě život a posléze spolu odjíždějí z hradiště na společné cesty.
  +
  +
=== '''Keira Metz nepřijde na Kear Morhen''' ===
  +
* Pokud nepřijde Keira Metz na Kear Morhen Lambert zahyne v bitvě při obraně Kaer Morhen proti Divokému honu. Mrtvé tělo je pak za veškeré pocty a přihlížení zúčastněných přeživších zapáleno na hranici.
  +
  +
== '''Zápisy do deníků''' ==
  +
  +
=== [[Zaklínač (PC hra)]] ===
  +
{|
  +
|-
  +
| width="30" |
  +
| ''Mladý zaklínač z [[Kaer Morhen]]. Má nevymáchanou hubu a s oblibou je hrubý především na [[Triss Ranuncul]], kterou zásadně oslovuje příjmením.''
  +
| width="30" |[[Image:People Lambert.png|right|Lambert]]
  +
|}
   
 
[[Kategorie:Stubs]]
 
[[Kategorie:Stubs]]
Řádka 8: Řádka 8:
 
[[Kategorie:Prolog]]
 
[[Kategorie:Prolog]]
 
[[Kategorie:Postavy v ceně neutrality]]
 
[[Kategorie:Postavy v ceně neutrality]]
  +
[[Kategorie:Zaklínač 3: Divoký hon - Postavy]]
   
  +
[[ar:لامبرت]]
 
[[de:Lambert]]
 
[[de:Lambert]]
 
[[en:Lambert]]
 
[[en:Lambert]]
Řádka 15: Řádka 17:
 
[[hu:Lambert]]
 
[[hu:Lambert]]
 
[[it:Lambert]]
 
[[it:Lambert]]
  +
[[lt:Lambertas]]
 
[[pl:Lambert]]
 
[[pl:Lambert]]
  +
[[pt-br:Lambert]]
 
[[ru:Ламберт]]
 
[[ru:Ламберт]]
  +
[[uk:Ламберт]]

Aktuální verze z 5. 8. 2019, 22:14

Chceš slyšet říkánku? Lambert, Lambert, to je ale ko*kot.

—Geralt k Lambertovi

Lambert je jeden z nejmladších zaklínačů Školy vlka. Podobně jako Berengar, nebyl ani on moc spokojen se svým údělem zaklínače a často to dával najevo. Když nebyl na "stezce", vracel se na Kaer Morhen a zde žil s statními.

Sága o Zaklínači Editovat

Lambert je v sáze jednou z vedlejších postav, poprvé se objevuje v knize Krev elfů, když Geralt z Rivie přivádí svoji chráněnku Ciri do Kaer Morhen. Mladou dívku učil bojové umění s mečem a pomáhal tak Geraltovi s jejím výcvikem. Když však Geralt požádal čarodějku Triss Ranuncul, aby přijela pomoci s dospíváním mladé dívky, byl Lambert proti. Celkově je jeho vztah k této čarodějce a čarodějkám obecně velmi chladný.


Osobnost Editovat

Povahově je Lambert velmi horkokrevný, je velmi nedůvěřivý vůči ostatním lidem a dokáže být velmi nepříjemný až agresivní. Obzvláště vůči čarodějkám, které nemá příliš v oblibě. Jmenovitě Triss Ranuncul, kterou oslovuje zásadně příjmením. Mezi jeho významné přátele patří zejména Geralt z Rivie a Eskel.

Zaklínač Editovat

Lambert zde sehraje jen velmi malou roli. Pomůže ubránit Kaer Morhen před útokem neznámé organizace, později zvanou Salamandra. Po bitvě se vydává pátrat po útočnících na západ.

Úkoly: Editovat

Zaklínač 3: Divoký hon Editovat

I zde sehraje Lambert svoji roli. Nejprve se s Geraltem setká ve Velenu, když na sebe shodou okolností narazí při plnění stejné zakázky. Později společně s Geraltem vyřeší jeden Lambertův tíživý problém a nejmladší zaklínač se tak vydává zpět do Kaer Morhen. de setrvá až do bitvy s Divokým honem.

Ještě před bitvou se však zúčastní příprav pro Yennefeřin rituál při kterých pomůže Geraltovi získat právě tyto přísady. Později se společně s Geraltem a Eskelem opijí, zatím co Vesemir uplatňuje svoji teorii o zlomení kletby nad podivným Umou.

Keira Metz přijede na Kaer Morhen Editovat

  • Pokud přijede Keira Metz na Kaer Morhen, aby se zde nějaký čas skryla a posléze pomohla s obranou hradiště před Divokým honem vznikne mezi Lambertem a Keirou vztah. I přes všechny jeho apatie k čarodějkám se velmi sblíží, obzvláště, když mu Keira zachrání v bitvě život a posléze spolu odjíždějí z hradiště na společné cesty.

Keira Metz nepřijde na Kear Morhen Editovat

  • Pokud nepřijde Keira Metz na Kear Morhen Lambert zahyne v bitvě při obraně Kaer Morhen proti Divokému honu. Mrtvé tělo je pak za veškeré pocty a přihlížení zúčastněných přeživších zapáleno na hranici.

Zápisy do deníků Editovat

Zaklínač (PC hra) Editovat

Mladý zaklínač z Kaer Morhen. Má nevymáchanou hubu a s oblibou je hrubý především na Triss Ranuncul, kterou zásadně oslovuje příjmením.
People Lambert
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.