Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki
Kupecká čtvrť

Wyzima, the capital of Temerie, is the largest city in the kingdom. It is located on the shore of Lake Wyzima, at the intersection of important trade routes, one of which is a waterway. Owing to a developed network of roads, the city draws considerable profit from trade. By King Foltest's order, the city is goverened by Burgomeister Velerad. The Kupecká čtvrť is home to the wealthiest and most important inhabitants, and both the radnice and the main Trh are situated there.

The Wyzima Kupecká čtvrť is the part of the city where high society lives. These people generally dislike nonhumans and people of lesser social rank than themselves, though there are some notable exceptions.

Zápisy do Deníku[]

"Obchodní Wyzima je místo kypící životem. Sídlí zde smetánka obyvatelstva - šlechta, bohatí kupci a měšťané, čarodějové a sám místodržící Velerad. Dlážděné ulice jsou udržovány v čistotě, zděné domy s květinami v oknech stojící bok po boku v úzkých uličkách svědčí o majetku svých obyvatel. Ne každý má na to, aby bydlel v nejlepší čtvrti, po boku samotného krále Foltesta! V samém centru obchodní Wyzimy se nachází velká tržnice, na které kupci vystavují luxusní zboží z celého světa. Hned vedle stojí okázalá městská radnice. V současné době, s ohledem na karanténu, je do této části Wyzimy přístup povolen pouze majitelům vstupního glejtu."

"Hlavní sídlo Salamandry se nachází v obchodní čtvrti, ale je dobře ukryté. Přesto se mi podařilo zjistit, kde přesně je."

"Díky glejtu se můžu ve dne procházet po ulicích obchodní Wyzimy, bez ohledu na výjimečný stav."

Důležitá místa[]

Alej podél stěn
Statue of Melitelé near the Maribor gate

Přilehlé oblasti[]

Brány[]

Důležité postavy[]

Další postavy[]

Rostliny[]

Galerie[]

Advertisement