FANDOM


Následující článek potřebuje ještě hodně práce, aby byl kompletní! Stejně tak mnoho dalších článku.

Pokud víte něco o tomto článku či o nějakém jiném více než je již napsáno, neváhejte a editujte. Nevíte jak správně editovat příspěvky a potřebujete poradit? Navštivte detailně zpracovaný manuál, který vás provede základy.


Krev elfů je prvním dílem ságy o Zaklínači (většinou se tak označují pouze romány se zaklínačem Geraltem a Ciri).

Příběh prvního dílu se odehrává na pozadí války s Nilfgaardem, Ciri má problémy se svým dědictvím Starší krve, objevují se  také nové postavy, které brzy zamíchají celým příběhem - Vilgefortz, Emhyr var Emreis a další.

Děj

Kapitola I.

Postavy: Geralt z Rivie , CiriMarigold, Radcliffe, Donimir z Troy, Sheldon Skaggs, Vera Loewenhaupt, vévoda Vilibert, YenneferRience, Eskel

Zmíněné: Calanthé, Lytta Neyd, Filippa Eilhart , Sigismund Dijkstra, Vizimir , Ervyll, Vesemir , Lambert , Coen  a Triss Ranuncul

První kapitola pojednává o Marigoldově setkání s čarodějem jménem Rience, který se po vyslechnutí balady o Lvíčeti z Cintry snaží dozvědět pravdu. Čaroděj je připraven básníka mučit společně s dvojicí kumpánů. Je však zastaven příchodem čarodějky Yennefer, která přispěchá Marigoldovi na pomoc. Ačkoliv je Rience slabší, Yennefer se ho nepovede zadržet a vyvolaným teleportem jí uprchne neznámo kam. 

Za zdmi hostince Yennefer varuje ministrela, aby píseň již více nezpíval. Zároveň mu doporučí, aby se vydal do Redanie a vyhledal Dijkstru a čarodějku Eilhart.

Rovněž je zde vylíčen Cirilin temný sen z masakru v Cintře, který se jí zdá během nocí. Geralt ji však utěšuje a se závěrem kapitoly společně dorazí do Kaer Morhen, hradiště a domovu zaklínačů ze školy Vlka. Právě malá Ciri poprvé potkává další zaklínače a setkává se s Eskelem.

Dodatečné informace

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.