Zaklínač Wiki
Advertisement

Král Rybář

Král Rybář je postava z knih Andrzeje Sapkowského (Paní jezera).
Je nepříliš vzhledným milencem čarodějky Nimue, čas tráví věčným rybařením a čtením filozofických traktátů. A příliš toho nenamluví.

Po příjezdu Condwiramurs Tilly k jezeru to byl právě on, kdo ji převážel k čarodějčině věži. Během jejich krátké jízdy z něj měla Condwiramurs špatný pocit, ale během svého pobytu si ho postupně oblíbila. Nimue ji ale přísně varovala, aby ho "nepoužívala".

Zajímavosti[]

  • Král rybář, nebo také Zraněný král, je postava z legend o králi Artuši. Opatřuje Svatý grál. Vždy je nějakým způsobem hendikepovaný nebo zraněný. Jeho zranění může vyléčit pouze ten vyvolený, kterému také bude dovoleno najít Svatý grál.

Ve hře Zaklínač[]

Ve hře Zaklínač je Král Rybář sluha a milenec Paní jezera. Žije v malé chatě na Břehu kousek od Bahnic. Slouží také jako posel a převáží dopisy a zásilky do Wyzimy. Poslouží i vám. Obdveze od vás do Wyzimy dopis pro vaši milou.

K nalezení je obvykle v blízkosti své chajdy na břehu jezera. Přes den chytá ryby (překvapení!) nebo sedí na stoličce poblíž své chaty. Loďka uvázaná poblíž je jeho vlastnictvím a musíte jej požádat o její vypůjčení, než se dostanete na Ostrov Černého Rybáka.

Není to žádný kecal, mnoho nenamluví, a komunikace s ním se skládá ze série MHM a MM. Pokud si s ním promluvíte o všech možných událostech na konci kapitoly, dostanete z něj jednu celou artikulovanou větu.

Úkoly[]

Advertisement