FANDOM


(Nová stránka: Přímořské království na samotném severu Sapkowského světa. Těžba mořské soli, sklářských písků a v poslední době také ve velké míře zl...)
 
m
Řádka 1: Řádka 1:
Přímořské království na samotném severu [[Sapkowski|Sapkowského]] [[svět|světa]]. Těžba mořské soli, sklářských písků a v poslední době také ve velké míře zlata zaručuje této zemi stabilitu a prosperitu. Převládá zde lodní doprava, k jejíž efektivitě napomáhá rozsáhlá síť kanálů. Kovir a Povis má dvě hlavní města - letní [[Pont Vanis]] a zimní [[Lan Exeter]]. Za války byl Kovir a Povis neutrální, i když tajně finančně podporoval ostatní [[Severní království]].
+
Přímořské království na samotném severu [[Sapkowski|Sapkowského]] [[svět|světa]]. Těžba mořské soli, sklářských písků a v poslední době také ve velké míře zlata zaručuje této zemi stabilitu a prosperitu. Převládá zde lodní doprava, k jejíž efektivitě napomáhá rozsáhlá síť kanálů. Kovir a Povis má dvě hlavní města - letní [[Pont Vanis]] a zimní [[Lan Exeter]]. [[Velká válka|Za války]] byl Kovir a Povis neutrální, i když tajně finančně podporoval ostatní [[Severní království]].
   
 
[[Category:Geografie]]
 
[[Category:Geografie]]

Verze z 30. 6. 2008, 20:49

Přímořské království na samotném severu Sapkowského světa. Těžba mořské soli, sklářských písků a v poslední době také ve velké míře zlata zaručuje této zemi stabilitu a prosperitu. Převládá zde lodní doprava, k jejíž efektivitě napomáhá rozsáhlá síť kanálů. Kovir a Povis má dvě hlavní města - letní Pont Vanis a zimní Lan Exeter. Za války byl Kovir a Povis neutrální, i když tajně finančně podporoval ostatní Severní království.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.