m
Řádek 1: Řádek 1:
'''Klepáč''', také knaker, coblynau, polterduk, karkonos, rubezahl nebo skarbnik, je velmi podobný [http://en.wikipedia.org/wiki/Puck_(Shakespeare) puck] nebo [http://www.essortment.com/all/legendspookair_rycs.htm pooka]. Jsou popisováni jako squat, dumpy, shaggy, bow-legged kreatůry s komicky nadměrnými chodidly. Ve [[Věž vlaštovky|Věži Vlaštovky]] je o nich zápis v [[Physiologus]]u.
+
'''Klepáč''', známý také jako knaker, coblynau, polterduk, karkonos, rubezahl nebo skarbnik, je zřejmě podobný [http://en.wikipedia.org/wiki/Puck_(Shakespeare) puckovi] či [http://www.essortment.com/all/legendspookair_rycs.htm pookovi], kteří jsou popisováni jako zavalité, podsadité, křivonohé a chlupaté kreatůrky s komicky velkými chodidly. Ve [[Věž vlaštovky|Věži Vlaštovky]] se s jedním z nich setáváme, je o nich i zápis v [[Physiologus|Physiologu]].
   
[[Kategorie:Stubs]]
 
[[Kategorie:Bájná stvoření (bestiář)]]
 
   
 
[[de:Klopfer]]
 
[[de:Klopfer]]
Řádek 8: Řádek 6:
 
[[fr:Frappeur]]
 
[[fr:Frappeur]]
 
[[pl:Pukacz]]
 
[[pl:Pukacz]]
 
[[Kategorie:Stubs]]
 
[[Kategorie:Bájná stvoření (bestiář)]]

Verze z 19. 10. 2011, 18:13

Klepáč, známý také jako knaker, coblynau, polterduk, karkonos, rubezahl nebo skarbnik, je zřejmě podobný puckovi či pookovi, kteří jsou popisováni jako zavalité, podsadité, křivonohé a chlupaté kreatůrky s komicky velkými chodidly. Ve Věži Vlaštovky se s jedním z nich setáváme, je o nich i zápis v Physiologu.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.