Značky: apiedit, editace z Vizuálního editoru
 
Řádek 1: Řádek 1:
'''Klepáč''', známý také jako knaker, coblynau, polterduk, karkonos, rubezahl nebo skarbnik, je zřejmě podobný [http://en.wikipedia.org/wiki/Puck_(Shakespeare) puckovi] či [http://www.essortment.com/all/legendspookair_rycs.htm pookovi], kteří jsou popisováni jako zavalité, podsadité, křivonohé a chlupaté kreatůrky s komicky velkými chodidly. Ve [[Věž vlaštovky|Věži Vlaštovky]] se s jedním z nich setáváme, je o nich i zápis v [[Physiologus|Physiologu]].
+
'''Klepáč''', známý také jako knaker, coblynau, polterduk, karkonos, rübezahl nebo skarbnik, je zřejmě podobný [http://en.wikipedia.org/wiki/Puck_(Shakespeare) puckovi] či [http://www.essortment.com/all/legendspookair_rycs.htm pookovi], kteří jsou popisováni jako zavalité, podsadité, křivonohé a chlupaté kreatůrky s komicky velkými chodidly. Ve [[Věž vlaštovky|Věži Vlaštovky]] se s jedním z nich setáváme, je o nich i zápis v [[Physiologus|Physiologu]].
   
   

Aktuální verze z 26. 9. 2016, 18:38

Klepáč, známý také jako knaker, coblynau, polterduk, karkonos, rübezahl nebo skarbnik, je zřejmě podobný puckovi či pookovi, kteří jsou popisováni jako zavalité, podsadité, křivonohé a chlupaté kreatůrky s komicky velkými chodidly. Ve Věži Vlaštovky se s jedním z nich setáváme, je o nich i zápis v Physiologu.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.