Advertisement
Keira Metz.png

Jestli mám dnes zemřít, chci u toho být krásná.

—Keira Metz, Zaklínač 3: Divoký hon

Keira Metz je drobná, světlovlasá čarodějka z Carreras, která velmi ráda nosí amulet ankh. Bývala poradcem krále Foltesta z Temerie, společně s Triss Ranuncul a Fercartem, ale poté co k ní Král ztratil důvěru byla nucena opustit jeho dvůr. Později se Keira stala jednou z nejmladších členek nově vzniklé Lóže Čarodějek.

Sága o Zaklínači

Keira se poprvé se zaklínačem Geraltem z Rivie setkala dosti neobvykle, byla vyhozena z okna během převratu na ostrově Thanedd a přistála přímo na Geraltovi, který zrovna pátral o Ciri. Vyhozena byla Artaudem Terranovou.

Zaklínač

S největší pravděpodobností je to právě Keira s kým ve třetí kapitole komunikuje skrze zrcadlo Triss Ranuncul, uvnitř svého domu, zatím co je Geralt v bezvědomí.

Zaklínač 3: Divoký hon

Jakmile začala situace na Severu houstnout natolik, že se na rozkaz krále Redanie nechával mučit, věšet a popravovat každý kdo jen znal nějaké základy magie, musela se Keira ukrýt. Její členství v lóži jí však značně snížilo počet možností, které měla. Zatím co Severu řádili Lovci čarodejnic na jihu byl Nilfgaard, který sice mágy držel zkrátka, ale právo na život jim neupíral. Keira si byla vědoma, že jestli mají oba panovníci něco jen společného je to nenávist vůči lóži Čarodějek. Nezbylo jí proto nic jiného než se ukrýt ve Velenu a vydávat se za obyčejnou vesnickou léčitelku.

A právě zde se znovu po letech setkává se zaklínačem Geraltem z Rivie. Zaklínač byl překvapen, neboť Čarodějku znal jako ženu milující pohodlí, luxus, pořádek a ani jednoho z toho Velen nezaručoval. Bylo mu proto ihned jasné, že Keira se svým současným životem není spokojena což dávala i najevo.

Charakter

Keira je velmi výbušné, ohnivé povahy a téměř nezná strach, přesto se však jedná o ambiciózní čarodějku, která se nebojí intrikařit. Zároveň však nepostrádá ani znalosti, vzdělání charisma. Proslavila se zejména tím, že vyrábí afrodisiaka a je (nejen z tohoto důvodu) považována za nymfomanku, alespoň podle osobního názoru Sabriny Glevissig. Rovněž si velmi potrpí na pořádku a čistotě.

Podobně jako některé ostatní čarodějky i Keira si potrpí na svém vzhledu, vždy chodí upravená, sebevědomou chůzí a dává přednost vyzývavým šatům a amuletu ankh.

Poznámky

  • Její jméno je pravděpodobně odvozeno od města v severovýchodní Francii.
  • Byla velitelkou skupiny která oblehla a zničila hrad Rhys-Rhun.

Galerie

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.