FANDOM


m
m
Řádka 20: Řádka 20:
 
|}
 
|}
   
[[en:Kaedwen]]
 
[[pl:Kaedwen]]
 
 
[[Category:Stubs]]
 
[[Category:Stubs]]
 
[[Category:Geografie]]
 
[[Category:Geografie]]
  +
  +
[[de:Kaedwen]]
  +
[[en:Kaedwen]]
  +
[[es:Kaedwen]]
  +
[[fr:Kaedwen]]
  +
[[it:Kaedwen]]
  +
[[pl:Kaedwen]]
  +
[[sr:Kaedwen]]

Verze z 29. 8. 2009, 00:14

Soubor:COA Kaedwen.png
Places Kaedwen

Největší ze Severních království s hlavním městem v Ard Carraigh. Kaedwen má chladné a nemilosrdné klima. Jeho vládce, Henselt, se často potýká s monarchou sousedního Aedirnu. Kaedwen také sdíli hranice s královstvými Redanie a Caingorn a také s vévodstvím Creyden. Část Ohnivých hor, Kestrelských hor a Modrých hor prochází královstvím.

Zaklínačská pevnost Kaer Morhen se nachází mezi vrcholky Modrých hor. Dále na jih leží země Svobodných elfů ,enkláva založená elfy hledají útočistě po staletích soupeření s lidmy. Kaedwenské důležité města jsou : jeho hlavní město a město Ban Ard, slavné pro jeho školu magie.

Města a pevnosti

Ve hře Zaklínač

Zápisy do Deníku

Kaedwen je nejvetší ze severních království. Jeho hlavním mestem je Ard Carraigh a v celé zemi panuje velmi nevlídné podnebí. Krome Aedirnu, se kterým král Henselt vede neustálé putky, tato zeme sousedí i s Redanií, Caingornem a vévodstvími Yspaden a Creyden. Zemí prochází cást Ohnivých hor, pohorí Kestrel a Modré hory. Na vrcholcích posledne zmíneného pohorí leží zaklínacská tvrz Kaer Morhen. Dále na jihu se nachází zeme svobodných elfu. Zde se usadili elfové, kterí už meli dost neustálého pronásledování ze strany lidí. Nejduležitejším kaedwenským strediskem je krom hlavního mesta i Ban Ard, kde se nachází slavná carodejnická škola.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.