Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Isengrim Faoiltiarna, jinak také známý jako Železný vlk, byl jeden z neschopnějších členů Scoia’tael. Byl jednou z klíčových postav převratu na ostrově Thanedd a poté se zasloužil o polapení Cahira, na kterého byla vypsána odměna, protože císař se domníval, že mu rytíř poslal nepravou Ciri, než se pokusil uniknout.

Později se zúčastnil Bitvy u Brenny, kde sloužil jako plukovník brigády Vrihedd.

Po konci druhé nilfgaardské války byl jedním z 32 elfů, kteří byli zajati a nuceni se vzdát Severnímu království za své spojenectví s Nilfgaardem, což byla podmínka k uzavření Cintránského míru. Vězni pak byli odvezeni do Dillingenu, kde je čekala poprava. Na rozdíl od svých kumpánů se Isengrimovi povedlo uniknout a doběhnout až k průsmyku Elskerdeg, kde potkal Sigismunda Dijkstru a Borease Muna, kteří také utíkali, oba ze svých vlastních důvodů. Všichni tři společně cestovali na východ s cílem se dostat do Zerrikánie, nebo dokonce Haaklandu, a uniknout tak Nilfgaardu i Severním královstvím navždy. Isengrim se poté rozhodl používat jméno Wolf Isen.

Zajímavosti[]

  • Faoiltiarna nejspíš pochází ze zkomoleného irského výrazu pro "vůdce vlků", Isegrimm (bez n) znamená v němčině poeticky "vlk".

Poznámky[]