FANDOM


Irina Renarde je herečka žijící ve městě Novigrad, rovněž je také vedoucí divadla, které zaklínač Geralt z Rivie navštíví během svého pátrání po bardu Marigoldovi. Jedná se o vedlejší postavu ze hry Zaklínač 3: Divoký hon, v knižní sáze se nevyskytuje.

Ve hře uvádí hry jako Záchranný měňavec aneb zaklínačův triumf (s opravdovým zaklínačem!) či Dopplerova spása (Vše, co jste chtěli vědět o trpaslících, ale báli jste se zeptat).

Související úkoly Editovat

Záznam z deníku Editovat

Tw3 journal irina

Díky rozsáhlým zkušenostem Iriny Renarde s divadlem se z ní stala nejen nepsaná vedoucí skupiny herců známých jako Lišky, ale také její největší hvězda. Tato nadaná umělkyně proslula svými úžasnými výkony v hlavních rolích veseloher i truchloher.   

Její vystoupení v úspěšných představeních jako “Láska za časů opovržení,” “Lazebník kovirský” a “Sedm nevěst pro sedm císařů” její jméno přiblížilo i těm, kteří se o kulturu a umění zajímali jen vzdáleně.

Zajímavosti Editovat

  • Její příjmení odkazuje na Reynarda, cyklus středověkých povídek o lišce Reynardovi, který je.. mazaný jako liška.
  • Názvy jejích her odkazují na jiná známá díla: Láska z časů cholery od Gabriela Garcíi Márqueze, Lazebník sevillský od Pierre Beaumarchaisa a Sedm nevěst pro sedm bratrů od Stanleyho Donena.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.