Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki

Ihuarraquax je mladý, zářivě bílý jednorožec, který po nějakou dobu s Ciri putoval pouští Korath. Zachránila ho načerpáním moci ohně, když byl otráven písečným netvorem. Když se poznali, byl Ihuarraquax skutečně pouze hříbětem, a proto mu Ciri dala přezdívku „Koník“. Společně se jim dařilo pro druhého najít jídlo a pití, osamoceně by asi oba skonali.

Čas opovržení[]

Pár kroků od ní stál kůň. Zamrkala. To nebyl přelud. To byl opravdu kůň. Koník. Mladý koník, skoro hříbě. Snažila se vzpamatovat. Olízla suchým jazykem popukané rty a zachraptěla. Koník polekaně vyskočil a kousek odběhl. Skřípal kopyty ve štěrku a pohyboval se nějak divně. Také barvu měl divnou — ani grošovatou, ani sivou. A možná se jí to jen zdálo, protože stál proti slunci. Koník zafrkal a postoupil k ní o pár kroků. Teď ho viděla lépe. Natolik, aby si kromě neobvyklé barvy všimla i dalších zvláštností — drobné hlavy, nezvykle štíhlé šíje, útlých spěnek, bohatého dlouhého ocasu. Koník se zastavil, otočil se k ní profilem a podíval se na ní. Ciri nehlasně vzdychla. Z koníkova klenutého čela trčel na dvě pídě dlouhý růžek

—str. 197, Čas opovržení

Paní jezera[]

Ciri se s Ihuarraquaxem potkala i podruhé, už s jako dospělým. Přesto mu i nadále přezdívala Koník. Pomohl jí utéct před Eredinem a Divokým honem. Jednorožec jí přišel na pomoc i krátce po smrti Geralta a Yennefer, které oživil, a pomohl je dopravit na ostrov Malus.

Advertisement