Ida Emean aep Sivney byla elfská čarodějka z Modrých hor a nejzáhadnější členka Lóže čarodějek (ačkoli Lóži plně podporovala, nebyla příliš významnou členkou a nevěnovala jí příliš mnoho času).

V elfských řadách byla také Aen Saevherne – Vědoucí, tudíž se vyznala ve Starší krvi a měla mnohé vědomosti o Lařině genu.

Měla rudé vlasy, často se odívala do volných šat v barvě narcisů a oči si vždy silně zvýrazňovala. Nenosila drahé kovy ani kameny, místo nich preferovala perly, korály a jantar.

Zaklínač 3: Divoký hon[editovat | editovat zdroj]

Roku 1272 byla požádána zaklínačem Geraltem z Rivie a čarodějkou Yennefer z Vengerbergu o pomoc při snímání kletby ze záhadného Umy. Když zaslechla, o jakou kletbu se jedná, znejistěla, ale pod nátlakem prozradila, že se jedná o velmi mocnou kletbu z vymřelého jazyka, Jednotné mluvy. Poradila jim, jaká jsou možná řešení k sejmutí kletby a varovala je, že Starší krev může spustit i zastavit Bílou zimu a že závisí na Geraltovi, jak to dopadne. Později byla požádána čarodějkou Triss Ranuncul, aby pomohla při boji s Divokým honem, Ida však bez rozmyšlení odmítla.

Za pouhých pár let dokázaly vládkyně údolí Francesca Findabair a její pravá ruka, Vědoucí jménem Ida Emean, navrátit Dol Blathanně její zašlou slávu. Pole v údolí, pohnojené popelem, plodilo obrovské množství plodin a na místě trosek rychle vyrostly nové paláce. Elfové si vzali zpět svůj kousek světa, kterému kdysi vládli, ale brzy možná budou muset vyrazit na jeho obranu, protože seveřané nyní Aen Seidhe nenávidí a pohrdají jimi víc než kdy předtím.

Zaklínač 3: Divoký hon

Spojené úkoly[editovat | editovat zdroj]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Porovnání herečky a modelu Idy
  • Idin model byl vytvořen podle herečky Agaty Trzebuchowske, která ztvárňovala Idu v uznávaném polském dramatu z roku 2013. Obě postavy jsou si podobné nejen vzhledem, červenými vlasy a jménem, ale také osobnostně – obě jsou tiché, tajnůstkářské členky uzavřených sekt.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.