Zaklínač Wiki
Advertisement
Zaklínač Wiki
Geralt

Geralt z Rivie, také zvaný Gwynnbleid - Bílý vlk (jméno ve Starší Mluvě, které daly Geraltovi Dryády) nebo také Vatt'ghern(mezi Elfy) je bělovlasý zaklínač, vědmák, z knižní série Andrzeje Sapkowského a hlavní hrdina počítačové hry Zaklínač. Je znám též pod přezdívkou Řezník z Blavikenu.

Navzdory svému jménu, Geralt ve skutečnosti nepochází z Rivie. Mladé zaklínače však Vesemir vedl k tomu, aby si vybrali nějaké příjmení, protože jejich jméno pak vypadalo důvěryhodněji. Geralt si nejprve vybral jméno Geralt Roger Eric du Haute-Bellegarde, ale Vesemir mu ho zamítl s tím, že je hloupé a zní domýšlivě.

Geraltův život

Geraltovým povoláním bylo ochraňovat lidi před stvořeními Chaosu (které vnikly na zem po Konjkuci sfér). Narodil se jako syn čarodějky Visenny a (pravděpodobně) válečníka Korina. Krátce po narození ho matka odvedla na zaklínačský hrad Kaer Morhen(ve Starší Mluvě Caer a'Muirehen - Pevnost Starého Moře). V rámci Zkoušky trav zde Geralt prošel několika procesy mutace, díky nimž získal téměř nadlidské fyzické i psychické schopnosti(zvýšené reflexy, rychlost, síla a lepší sluch). Jelikož procesy snášel překvapivě dobře, byl jako jeden z mála vybrán k několika experimentálním, které jako jediný přežil. Vedlejším efektem těchto experimentů jsou jeho bílé, pigmentu zbavené, vlasy. Během fyzického výcviku, Cesty meče, se pak Geralt naučil bojovým dovednostem. Když dokončil svůj výcvik, dostal Geralt stříbrný medailon a dva zaklínačské meče a vydal se do světa, aby bojoval s příšerami. Bohužel ne vždy se setkal s vděkem, ba ani s pochopením. Když na světě ubývalo nestvůr, lidé se začali bát zaklínačů a pořádali na ně hony (a tak se taky stalo že je skoro vyhubili). Při cestách a dobrodružstvích, které on sám spíše bral spíše jako hořkost osudu než dobrodružství, se setkal s mnoha lidmi, z nichž někteří se stali jeho přáteli. Pravděpodobně nejlepším přítelem v nouzi mu byl slavný bard Marigold. Právě díky němu se Geralt setkal se svou životní láskou Yennefer z Vengerbergu, i když tuto skutečnost oba dlouho popírali.

Geralt ve filmu

Přestože Geralt v osud nevěřil, žádal za své služby pro princeznu Pavettu a jejího manžela Dunnyho jejich nenarozené dítě. Když se ukázalo, že dítětem je děvče, odmítl ho. Nicméně, náhodou či osudem, Geralt a Ciri, dcera Pavetty a Dunyho, třikrát zkřížili své cesty a když zemřela dívčina babička, královna Callanthé, vzal Geralt Ciri k sobě a začal se o ni starat jako o vlastní.

Hra

Na začátku hry se Geralt objevuje pět let poté, co byl zabit při pogromu nelidí. Nevzpomíná si na nic z předešlého života a utíká zmatený noční bouří. Je zachráněn několika posledními zaklínači, kteří ho odvezou do Kaer Morhen. Než se zde však plně zotaví, je pevnost napadena a Geralt se tak ocitá na začátku složitého příběhu, který tvoří zápletku hry.

120 Na Wikipedii naleznete článek Geralt. Seznam autorů je možné vidět v historii stránky. Stejně jako u Zaklínač Wiki, text Wikipedia je dostupný pod "GNU Free Documentation License".


Advertisement