Zaklínač Wiki
Zaklínač Wiki
Značka: VisualEditor
 
Řádek 1: Řádek 1:
 
[[Soubor:060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg|thumb]]
 
[[Soubor:060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg|thumb]]
Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem [[Ivo Richert]]em. Společně s čaroději [[Janem Bekkerem]] a [[Giambattistou]], stál u zrodu [[Novigradské Unie]]. Monck je jedním ze zakladatelů [[první čarodějné kapituly]] (později pojmenované [[Bratrstvo kouzelníků]]) v severních královstvích.
+
Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem [[Ivo Richert|Ivo Richertem]]. Společně s čaroději [[Jan Bekker|Janem Bekkerem]] a [[Giambattista|Giambattistou]], stál u zrodu [[Novigradská unie|Novigradské unie]]. Monck je jedním ze zakladatelů [[Čarodějná Kapitula|první Čarodějné Kapituly]] (vyšší komory [[Bratrstvo čarodějů|Bratrstva čarodějů]]) v severních královstvích.
   
Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. [[géniů]], přesněji vzdušných [[djjin]]ů, které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djjinům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.
+
Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. géniů, přesněji vzdušných [[Djinn|djinnů]], které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djinnům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.
   
Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za [[zřídla]] a které nasbíral po celém území [[Pontar]]u a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města [[Loc Muinne]] aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i [[Gerhart z Aelle]], znamý jako [[Hen Gedymdeith]], v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)
+
Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za [[zřídla]] a které nasbíral po celém území [[Pontar|Pontaru]] a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města [[Loc Muinne]] aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i [[Hen Gedymdeith|Gerhart z Aelle]], znamý jako Hen Gedymdeith, v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]

Aktuální verze z 29. 9. 2019, 20:00

060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg

Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem Ivo Richertem. Společně s čaroději Janem Bekkerem a Giambattistou, stál u zrodu Novigradské unie. Monck je jedním ze zakladatelů první Čarodějné Kapituly (vyšší komory Bratrstva čarodějů) v severních královstvích.

Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. géniů, přesněji vzdušných djinnů, které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djinnům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.

Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za zřídla a které nasbíral po celém území Pontaru a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města Loc Muinne aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i Gerhart z Aelle, znamý jako Hen Gedymdeith, v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)