Řádek 1: Řádek 1:
  +
[[Soubor:060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg|thumb]]
'''Geoffrey Monck''' byl mocným mágem dávných časů a člen Novigradského spolku spolu s [[Janem Bekkerem]] a [[Giambattistou]]. Byl zakládajícím členem Kapituly a prvním člověkem, který ovládl magii [[Elfové|starších ras]].
 
  +
Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem [[Ivo Richert]]em. Společně s čaroději [[Janem Bekkerem]] a [[Giambattistou]], stál u zrodu [[Novigradské Unie]]. Monck je jedním ze zakladatelů [[první čarodějné kapitoly]] (později pojmenované [[Bratrstvo kouzelníků]]) v severních královstvích.
   
  +
Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. [[géniů]], přesněji vzdušných [[djjin]]ů, které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djjinům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.
Geoffrey je slavný zejména zvykem vězněním djinnů v lahvích. Díky tomu byl mocný v magii, související se vzduchem.
 
  +
  +
Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za [[zřídla]] a které nasbíral po celém území [[Pontar]]u a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města [[Loc Muinne]] aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i [[Gerhart z Aelle]], znamý jako [[Hen Gedymdeith]], v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]
 
[[Kategorie:Postavy z knih]]

Verze z 18. 7. 2019, 22:57

060f752796a7fa366b4fd6dcbccc8f09.jpg

Geoffrey Monck byl mocný čaroděj, jeden z prvních mágů, jenž ovládl magii starších ras. Napsal knihy „Magie staršího lidu“ a „Teorie a praxe používání portálů teleportace“ také byl spoluautorem „Přírodní magie“ na které pracoval společně s čarodějem Ivo Richertem. Společně s čaroději Janem Bekkerem a Giambattistou, stál u zrodu Novigradské Unie. Monck je jedním ze zakladatelů první čarodějné kapitoly (později pojmenované Bratrstvo kouzelníků) v severních královstvích.

Největšího věhlasu však získal Geoffrey Monck především tím, že velmi dobře ovládal síly vduchu. Dokázal vykouzlit víry i hurikány. Dle všeho se uměl zmocnit tzv. géniů, přesněji vzdušných djjinů, které věznil ve svých láhvích a kteří mu měli splnit tři přání. Díky těmto djjinům prý dokonce levitoval. Své láhve se zapečetěnými génii vzduchu pečetil značkou berličkového kříže s devíti hvězdami.

Další čin kterým se mág proslavil hlavně mezi mágy bylo, že vzal skupinu malých nadaných dětí, které označoval za zřídla a které nasbíral po celém území Pontaru a odvedl je někdy po roce 767 k elfským mágům do města Loc Muinne aby se naučili ovládat své schopnosti a stali se mocnými čaroději. (Do této skupiny dětí patřil i Gerhart z Aelle, znamý jako Hen Gedymdeith, v roce 1267 byl Gerhart z Aelle nejstarším žijícím mágem který ovšem ještě téhož roku zemřel.)

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.